Media | Materiały dla prasy

Informacje prasowe

Data: 03.09.2018
Autor: Kia Motors Polska

Zestawy zabawek dla chorych dzieci w 25 polskich szpitalach od Kia Motors Polska i Fundacji „Dr Clown”

 

 

Świat wyobraźni i zabawy wkracza na szpitalne oddziały dziecięce, aby przegonić nudę, smutek i zmartwienia. Mali pacjenci placówek medycznych w całym kraju będą bawić się nowoczesnymi, drewnianymi zabawkami. Wszystko dzięki akcji firmy Kia Motors Polska i Fundacji „Dr Clown” 

 

 

Aż 25 szpitalom w całym kraju Fundacja „Dr Clown” przekaże zestawy nowoczesnych drewnianych, kreatywnych  zabawek. Do dyspozycji chorych dzieci „doktorzy clowni” oddadzą między innymi piętrowe domki dla lalek, zestawy małego konstruktora, stragany i zabawki manipulacyjne. Będą one wspierać rozwój psychomotoryczny maluchów podczas pobytu w szpitalu, a przede wszystkim – zapewniać im dobrą zabawę i pomagać zapomnieć o chorobie. Partnerem akcji i sponsorem zabawek jest Kia Motors Polska.

 

 

Zabawki do końca sierpnia trafiają do szpitali w Bielsku-Białej, Bydgoszczy, Hrubieszowie, Katowicach, Kielcach, Krakowie, Krasnymstawie, Kupie, Łodzi, Malborku, Olsztynie, Opolu, Poznaniu, Rafałówce, Rzeszowie, Sanoku, Suwałkach, Toruniu, Ustrzykach Dolnych, Wejherowie, Warszawie, Wrocławiu i Zabrzu.

 

 

Kia Motors Polska od 2 lat angażuje się we wsparcie podopiecznych Fundacji „Dr Clown” i prowadzonej przez organizację „Terapii Śmiechem”. Firma przekazała także Fundacji samochody, którymi „doktorzy clowni” docierają do podopiecznych w szpitalach.

Fundacja „Dr Clown” od 1999 roku prowadzi program „Terapii śmiechem i zabawą” (geloterapii) w szpitalach oraz placówkach specjalnych, edukacyjnych i opiekuńczych. Wolontariusze Fundacji - „doktorzy clowni”, w kolorowych strojach i z czerwonymi noskami niosą uśmiech i bawiąc, likwidują napięcia spowodowane trudną sytuacją osób zmagających się z chorobą i trudnościami życiowymi. „Doktorzy clowni” odwiedzają rocznie prawie 60 000 potrzebujących – dzieci, osób niepełnosprawnych oraz seniorów – w 170 szpitalach i placówkach specjalnych w ponad 80 miastach w całej Polsce. Informacje również na: www.drclown.pl .