Media | Materiały dla prasy

Informacje prasowe

Data: 06.08.2018
Autor: Kia Motors Polska

Kia Rio i Kia Stinger najlepsze w swoich klasach w badaniu J.D. Power

 

 

Po rozpoczęciu sprzedaży Rio w specyfikacji na rok 2018 i długo wyczekiwanym debiucie Stingera, Kia Motors America (KMA) zdobyła dwie nagrody w badaniu J.D. Power Automotive Performance, Execution and Layout (APEAL) dla eleganckiego modelu klasy subcompact oraz potężnego sportowego fastbacka. Te dwie wygrane pomogły marce Kia zwiększyć od zeszłego roku ogólny wynik w badaniu J.D. Power o osiem punktów i jednocześnie zapewniły miejsce na liście TOP 10 najlepszych marek samochodowych spoza segmentu premium. Kia Motors po raz czwarty z rzędu została uznana za najlepszą markę spoza tego segmentu w badaniu J.D. Power Initial Quality Study, a Rio zwyciężyło w segmencie małych samochodów.

 

 

„Niezależnie od tego, czy chodzi o mały i praktyczny samochód, czy o sportowego fastbacka z silnikiem o mocy nawet 365 KM, Kia konstruuje samochody z myślą o zadowoleniu ich nabywców.” – powiedział Orth Hedrick, wiceprezes ds. planowanie produktu w KMA. „Wygrana w badaniu J.D. Power APEAL zarówno przez Rio, jak i przez Stingera pokazuje nasze zaangażowanie. Zawsze staramy się dostarczyć klientom samochody, które oferują najlepszą kombinację pożądanych przez nich cech”.

 

Rio, całkowicie przeprojektowane na rok modelowy 2018, wyprzedziło konkurencję w segmencie małych samochodów. Miejska Kia jest jednym z niewielu aut, które uzyskało najwyższe noty w kategoriach – osiągi, design, komfort, wyposażenie i jakość. Stinger – najmocniejszy i najszybszy samochód w historii marki Kia – pokonał droższych europejskich konkurentów klasy średniej z segmentu premium.

 

Badanie J.D. Power APEAL mierzy ogólną satysfakcję właścicieli pojazdów z ich aut po pierwszych 90 dniach ich posiadania. Wyniki są podzielone na 10 kategorii i odpowiednio ważone: nadwozie, wnętrze, schowki, sprzęt audio, fotele, ogrzewanie i wentylacja, dynamika jazdy, układ przeniesienia napędu, widoczność i zużycie paliwa.