Media | Materiały dla prasy

Informacje prasowe

Data: 22.05.2018
Autor: Kia Motors Polska

Kia Champ Into the Arena 2018

 

 

W dniach 26-27 maja odbędzie się w Warszawie kolejna edycja turnieju piłkarskiego "Kia Champ Into the Arena". Jego stawka będzie tradycyjnie bardzo wysoka. Zwycięska drużyna pojedzie bowiem w nagrodę do Rosji na finał światowy rozgrywek, a ponadto, otrzyma bilety na mecz 1/8 finału Mistrzostw Świata w piłce nożnej 2018 FIFA World Cup Russia™ wraz z przelotem, zakwaterowaniem i wyżywieniem.

 

 

Wiemy już, że reprezentacja pod wodzą Adama Nawałki pojedzie do Rosji. Wciąż jednak nie wiemy, kto pojedzie reprezentować Polskę na europejskim finale turnieju "Kia Champ Into the Arena". Kia Champ Into the Arena to turniej piłkarski odbywający się w Polsce cyklicznie co dwa lata przy okazji Mistrzostw Świata oraz Mistrzostw Europy w piłce nożnej. Tegoroczna edycja odbędzie się w dniach 26-27 maja w Warszawie, w okolicach Parku Skaryszewskiego, na terenie Klubu Sportowego Drukarz przy Alei Zielenieckiej 2.

 

 

Udział w "Kia Champ Into the Arena" jest bezpłatny. Prawo do wzięcia udziału w turnieju mają osoby pełnoletnie. W zawodach nie mogą wziąć udziału profesjonalni piłkarze, czyli osoby, które w dniu turnieju będą zgłoszone do rozgrywek Ekstraklasy, I, II oraz III ligi oraz uczestnicy finałów międzynarodowych "Kia Champ Into the Arena" z poprzednich lat. Formularz zgłoszeniowy znajduje się na stronie ww.champ.kia.pl.

 

 

Już w najbliższą sobotę, czyli w pierwszym dniu imprezy o godz. 10.00 rozpocznie się runda eliminacyjna. Wezmą w niej udział wszystkie zgłoszone drużyny, składające się z 6 zawodników każda (bramkarz, 4 zawodników w polu i jeden rezerwowy). Rywalizacja będzie się toczyć na obiekcie KS Drukarz. Piłkarze każdego zgłoszonego zespołu zostaną poddani testom sprawnościowym sprawdzającym najważniejsze piłkarskie umiejętności, m.in. szybkość, drybling, kontrola piłki. O awansie do finału krajowego zadecyduje suma punktów danej drużyny, na którą złożą się wyniki uzyskane przez każdego z zawodników. 32 zespoły z najwyższą liczbą punktów wezmą udział w finale krajowym, który odbędzie się następnego dnia, czyli w niedzielę, 27 maja także na terenie KS Drukarz. Tego dnia drużyny, które przebrnęły przez eliminacje zostaną podzielone na pary w drabince turniejowej na podstawie losowania i rozegrają ze sobą mecz. Wygrany awansuje do kolejnej rundy. Mecz finałowy zaplanowany jest na godz. 16.30.

 

 

Zwycięska drużyna turnieju "Kia Champ Into the Arena" pojedzie na finał światowy, który odbędzie się w dniach 29 czerwca – 2 lipca 2018 r. w Moskwie. Nagrodą główną dla każdego z zawodników będzie bilet na mecz 1/8 finału Mistrzostw Świata w piłce nożnej 2018 FIFA World Cup Russia™ wraz z przelotem, zakwaterowaniem i wyżywieniem.

Turniejowi „Kia Champ Into the Arena” będzie towarzyszyło miasteczko, w którym Kia Motors Polska zorganizuje animacje i konkursy z nagrodami. Przygotowany jest bogaty program atrakcji dla każdego gościa, niezależnie od wieku i upodobań. Na osoby chcące aktywnie spędzić dzień czekać będą m. in. konsole do gry, stoły do piłkarzyków, nożny bilard czy piłkarskie kalambury. W przerwie między zabawami będzie można odbyć jazdę testową najnowszymi modelami Kia i posilić się w food truckach. Dodatkową atrakcją będzie z pewnością możliwość zdobycia autografu Tomasza Zimocha, który przez całą niedzielę będzie komentował wydarzenia podczas „Kia Champ Into the Arena”.

 

 

Poprzednia polska edycja "Kia Champ Into The Arena" odbyła się 21-22 maja 2016 r., przed mistrzostwami Europy we Francji. Finał krajowy odbył się na warszawskiej Agrykoli. Zwycięzcą została drużyna SNZ Łódź. W nagrodę pojechała do francuskiego Bordeaux na międzynarodowy finał turnieju. Przy okazji jej członkowie obejrzeli jeden z meczów ćwierćfinałowych Euro 2016.