Media | Materiały dla prasy

Informacje prasowe

Data: 29.03.2018
Autor: Kia Motors Polska

Nowa Kia Ceed i Proceed Concept gwiazdami Poznań Motor Show

 


W weekend 5-8 kwietnia odbędzie się kolejna edycja Poznań Motor Show 2018. Goście stoiska Kia będą mieli okazję zobaczyć całą gamę oferowanych nad Wisłą modeli. Centralne miejsce ekspozycji zajmie nowa Kia Ceed, która w Poznaniu będzie miała swoją polską premierę. Prawdziwą sensacją będzie Proceed Concept - jedyny na świecie egzemplarz samochodu studyjnego, zapowiadającego nowy rodzaj nadwozia Ceeda.

 

 

 

Kia Motors Polska przygotowuje wiele atrakcji, w tym polską premierę całkowicie nowego Ceeda, który zajmie centralne miejsce ekspozycji. Wraz z nową generacją kompaktowa Kia zmienia swoją nazwę z cee'd na Ceed. Nowa jest także płyta podłogowa, nowe technologie zwiększające jakość jazdy, bezpieczeństwo i komfort obsługi, nowa jest gama zaawansowanych systemów asystujących. Na liście wyposażenia nowego Ceeda znajduje się między innymi audio renomowanej firmy JBL, bezkluczykowy dostęp i uruchamianie samochodu, bezprzewodowe ładowanie smartfonów, podgrzewana przednia szyba i podgrzewane fotele drugiego rzędu. Ceed, jako pierwszy model marki, zostanie wyposażony w system jazdy półautonomicznej, który utrzyma auto na pasie ruchu przy prędkości do 130 km/h. Pojawią się też nowe silniki w tym benzynowy 1.4 T-GDI o mocy 140 KM. Auto trafi do salonów pod koniec drugiego kwartału tego roku.

 

Specjalnie z okazji Motor Show Kia sprowadzi do Poznania studyjny pojazd Proceed Concept. Kia Proceed Concept to zapowiedź trzeciej, obok hatchbacka i kombi, wersji nadwoziowej nowego Ceeda. Koreański producent wysyła jasny sygnał, że dotychczasowy pro_cee'd w swoim kolejnym wcieleniu zmieni się w auto typu shooting brake. Na samochód ręcznie nałożono aż 19 warstw lakieru a kubełkowe fotele zostały owinięte ponad 100 metrami czarnego elastanu. Na uwagę zwraca podświetlany obrys bocznych szyb, który uruchamia się na powitanie kierowcy i pozostaje włączony podczas jazdy. Wersja produkcyjna tej odmiany Ceeda zostanie zaprezentowana na salonie w Paryżu.

 

 

Łącznie na ekspozycji Kia stanie 12 modeli. Nie zabraknie budzącego ogromne emocje Stingera, nowej Kii Sorento, Stonica oraz samochodów ekologicznych: hybrydowego Niro oraz Optimy kombi plug-in, które doskonale wpisują się w hasło tegorocznej edycji targów – „Motoryzacja jutra”.

 

Stoisko Kia nabierze sportowego charakteru dzięki nowemu wcieleniu wyścigowego Picanto, które już w ostatni weekend kwietnia rozpocznie na torze Hungaroring zmagania w ramach Samochodowych Mistrzostw Polski KIA PLATINUM CUP.

 

Poznań Motor Show 2018 to największe targi motoryzacyjne w Polsce i czwarte w Europie. To obowiązkowe wydarzenie dla każdego pasjonata motoryzacji oraz dla rodzin, które w wyjątkowej motoryzacyjnej atmosferze chcą spędzić czas. Tegoroczna edycja odsłoni zwiedzającym pojazdy w ramach czterech salonów: samochodowego, motocyklowego, caravaningowego, ciężarowego. Na targach będzie można zobaczyć w sumie ponad 60 motoryzacyjnych premier, samochodów koncepcyjnych oraz wizję motoryzacji według projektantów i inżynierów przyszłości.

Targi Poznań Motor Show 2018 odbędą się w dniach 5-8 kwietnia w halach MTP przy ul. Głogowskiej 14. Dodatkowe informacje na temat biletów znaleźć można na stronie >motorshow.pl. Ekspozycja Kia prezentowana będzie w hali nr 5 na powierzchni 700 m².

 

Godziny otwarcia targów
Czwartek (5.04): 8:00 - 18:00 (dzień prasowy)
Piątek (06.04): 10:00 - 20:00
Sobota (07.04): 10:00 - 18:00
Niedziela (08.04): 10:00 - 18:00

 

Ubiegłoroczna edycja Poznań Motor Show przyciągnęła na tereny targowe ponad 135 000 gości.