Media | Materiały dla prasy

Informacje prasowe

Data: 03.11.2017
Autor: Kia Motors Polska

Kia Motors Europe powołuje nowego prezesa


Kia Motors Europe powołała nowego prezesa, którego zadaniem będzie koordynacja dalszego wzrostu sprzedaży marki na Starym Kontynencie. Pan Yong Kew Park będzie odpowiedzialny za nadzorowanie strategii sprzedaży i rozwoju firmy w całej Europie. Pan Park może poszczycić się ponad 30-letnim doświadczeniem w przemyśle motoryzacyjnym i posiada bogatą wiedzę o koreańskiej marce i jej produktach.

Od początku roku 2016 Yong Kew Park piastował stanowisko prezesa w Kia Motors Russia. Wcześniej pełnił funkcje kierownicze, m.in.: w Dongfeng Yueda Kia Motor Co w Chinach i w Kia Motors Central w Ameryce Południowej. W roku 2011 objął stanowisko Chief Executive Coordinator w Kia Motors America, a w latach 2007-2010 był regionalnym menadżerem Kia w Afryce i na Bliskim Wschodzie.

Yong Kew Park zastąpił Ho Sung Songa, który po awansie na stanowisko wiceprezesa i dyrektora operacyjnego w Kia Motors Corporation przeniósł się z Frankfurtu do głównej siedziby firmy w Seulu, w Korei.
Po przejęciu, z dniem 1 listopada, nowych obowiązków we Frankfurcie, Yong Kew Park powiedział: "Kia jest najdynamiczniej rozwijającą się marką i notuje regularne wzrosty sprzedaży od wielu lat. Jestem przekonany, że moje wieloletnie doświadczenie zdobyte na rynkach całego świata przyczyni się do jeszcze większej ekspansji marki na europejskim rynku”.

Sprzedaż Kia w Europie wyniosła na koniec września 364 924 sztuk co w stosunku do tego samego okresu roku ubiegłego oznacza wzrost o 8,1%. Skumulowany udział Kii w rynku europejskim wzrósł po trzecim kwartale tego roku do 3,0%, z 2,9% w ciągu pierwszych dziewięciu miesięcy roku 2016. Według firmy Samar, w okresie od stycznia do końca września tego roku, rejestracje nowych samochodów osobowych marki Kia na rynku polskim przekroczyły pułap 17 150 sztuk, co stanowi wzrost nad Wisłą o ponad 14% w stosunku do roku 2016. Najlepiej sprzedającym się w Polsce modelem jest Kia Sportage, drugie miejsce zajmuje cee’d a podium uzupełnia Rio.