Media | Materiały dla prasy

Informacje prasowe

Data: 09.02.2017
Autor: Kia Motors Polska

Potrójny sukces Kia Motors. Nowa Kia Rio, Optima kombi i hybrydowe Niro uhonorowane prestiżowymi nagrodami iF Design.

 

  • Nagroda ‘iF Design’ dla modeli: Optima kombi, Niro oraz Rio
  • Najnowszy ‘hat-trick’ to już 12 historycznie wyróżnienie ‘iF’ w kategorii Product Design dla Kia Motors
  • Nowa Kia Rio na rynkach Europy w I kwartale 2017.

 

Kia Motors dodała właśnie trzy kolejne, prestiżowe nagrody do rosnącej kolekcji wyróżnień za wyjątkowy design. W kategorii Product Design nagrody iF przypadły tym razem hybrydowemu crossoverowi Niro, Optimie Kombi oraz Rio.

 

Rok 2017 jest ósmym z rzędu, w którym Kia uzyskała przynajmniej jedno wyróżnienie w kategorii iF Design Award. Designerzy Kia otrzymali do tej pory łącznie 12 nagród ‘iF Design’.

Poza wyglądem i designem niezależne jury oceniało zgłoszone samochody pod względem jakości, innowacyjności, oddziaływania na środowisko naturalne i poziomu bezpieczeństwa.

Mówi Peter Schreyer, Prezydent i Główny Stylista Kia Motors Corporation: „Dzisiejsze nagrody iF Design to dowód uznania dla naszego wspaniałego, globalnego teamu projektantów. Te trzy modele – efekt ścisłej współpracy centrów designu w Korei, Niemczech i USA – są bardzo ważne dla naszej marki. Zarówno Niro jak i Optima kombi utorowały nam drogę do nowych sektorów rynkowych w swych segmentach pod względem innowacyjnego i jakże atrakcyjnego designu. W przypadku nowej generacji światowego bestsellera Rio udało się nam nadać mu jeszcze bardziej ‘dojrzałego’ charakteru.”

 

Kia Niro łączy praktyczną funkcjonalność i stylizację kompaktowego crossovera z eleganckim wyglądem, odróżniając się w tej materii od innych, bardziej konserwatywnych modeli hybrydowych, zyskując tym samy unikalną osobowość pierwszego hybrydowego crossovera w skali globalnej.

 

Optima kombi, skonstruowana z myślą o rynkach europejskich wyróżnia się uderzająco harmonijnym designem i najwyższą jakością wystroju wnętrza.    

 

Kia Rio, trzeci laureat wyróżnienia iF Design 2017 roku, który wchodzi właśnie do sprzedaży na rynkach Europy przyciąga swych nabywców nową, bardziej stanowczą linią nadwozia oraz nowoczesną funkcjonalnością kabiny wyposażonej w najnowsze rozwiązania z zakresu bezpieczeństwa i infotainment. Ergonomicznej innowacyjności wnętrza nadaje zorientowana ku kierowcy tablica przyrządów, a wydłużona maska silnika oraz zbliżony do pionu słupek ‘C’ z kolei – składają się na wrażenie bardziej agresywnego wyglądu.

 

Wyróżnienie iF Design Award 2017: ponad 5500 zgłoszonych produktów z 59 krajów świata

 

Od czasu jej ustanowienia w roku 1953 – doroczna nagroda ‘iF Product Design Award’ stała się jednym z najważniejszych na świecie wyróżnieniem w dziedzinie doskonałości wzornictwa przemysłowego. Jej historia sięga ekspozycji produktowych pod hasłem ‘Formgerechte Industrieerzeugnisse’ (Dobre wzornictwo przemysłowe) organizowanych w ramach Międzynarodowych Targów w Hanowerze (Hannover Messe) i jest obecnie   uważana za cenione trofeum jednego z największych światowych konkursów w tematyce wzornictwa przemysłowego.

 

Wyróżnienie ‘iF Product Design Award’ przyznawane jest w siedmiu kategoriach (Design Produktu i Opakowania, Design Komunikacji i Usług, Architektura oraz Design Wystroju Wnętrz i Koncepcje Profesjonalne). Najnowsze modele Kia uhonorowane zostały nagrodami w kategorii Product Design. W finale tegorocznej rywalizacji uczestniczyło 5575 produktów – zgłoszonych przez 59 krajów i ocenianych przez niezależne międzynarodowe jury 58 ekspertów w zakresie estetyki użytkowego designu.

Oficjalna ceremonia wręczenia nagród ‘iF Product Design Award’ odbędzie się 10 marca br. w monachijskim BMW Welt niedaleko parku Olimpia w Monachium. Wystawa wszystkich nagrodzonych produktów odbędzie się także w nowym centrum ekspozycyjnym iF Design hamburskiego HafenCity. Z profilami laureatów konkursu można ponadto zapoznać się na stronie www.ifdesign.de oraz w nowej aplikacji smartfonowej ‘iF Design’.