Media | Materiały dla prasy

Informacje prasowe

Data: 04.01.2017
Autor: Kia Motors Polska

Kia ujawnia pierwsze zdjęcia nowego Picanto

 

  • Młodzieżowy i energetyczny design nowej Kia Picanto
  • Jeszcze bardziej asertywna osobowość kompaktowego auta segmentu ‘A’
  • Pierwsza oficjalna prezentacja na Genewskim Salonie Samochodowym 2017

 

Kia Motors Corporation ujawniła pierwsze zdjęcia nowego Picanto, czyli trzeciej już generacji jednego ze światowych bestsellerów marki Kia.

 

Dzieło ośrodków projektowych w Namyang (Korea) i Frankfurcie n/Menem, nowe Picanto, wnosi ożywczy – młodzieżowy i energetyczny charakter do europejskiego segmentu ‘A”. Nowy model, pokazany w usportowionej specyfikacji ‘GT-Line’ dzięki odważnej stylizacji ma jeszcze silniejszą osobowość od poprzednika. Za sprawą wydłużenia rozstawu osi o 15 mm (z 2385 do 2400 mm) koła jezdne znalazły się bliżej rogów karoserii, nadając jej bardziej dynamicznego i radykalnego wyglądu.

Z myślą o wyróżnieniu samochodu na tle otoczenia paleta kolorystyczna nowego Picanto obejmować będzie aż 11 opcji barw nadwozia.

 

Znane z komfortu i wygody użytkowania wnętrze Picanto uzupełnione zostało o nowoczesny i wyrafinowany design kabiny pasażerskiej. Jej sercem jest nowy, wystający ekran systemu infotainment (‘floating’ touchscreen infotainment system), pozwalający korzystać z najnowszych rozwiązań w tej dziedzinie. Poprzez bogatą ofertę kolorystyczną wystroju wnętrza i tapicerki siedzeń Picanto stwarza teraz przyszłym klientom jeszcze większe możliwości personalizacji ich pojazdu.

Nabywcom nowego Picanto spodoba się funkcjonalność nadwozia w połączeniu z większą objętością kabiny i pojemnością ładunkową w porównaniu z rywalami w tym segmencie. Pomimo wydłużenia rozstawu osi, Picanto zachowuje swe charakterystyczne wymiary miejskiego samochodu. Skrócenie zwisu przedniego przy zwiększeniu zwisu tylnego pozwoliło utrzymać identyczną długość pojazdu (3595 mm) jak w przypadku poprzednika.

 

Oficjalna prezentacja Picanto nowej generacji odbędzie się podczas Międzynarodowego Salonu Samochodowego w Genewie natomiast w Polsce auto pojawi się już w drugim kwartale 2017 roku.