Media | Materiały dla prasy

Informacje prasowe

Data: 19.05.2016
Autor: Kia Motors Polska

Kia Champ Into the Arena 2016

W dniach 21-22 maja odbędzie się w Warszawie kolejna edycja turnieju piłkarskiego "Kia Champ Into the Arena". Jego stawka będzie tradycyjnie bardzo wysoka. Zwycięzca imprezy pojedzie bowiem w nagrodę do Bordeaux na finał światowy rozgrywek, a ponadto, otrzyma bilety na jeden z meczów zbliżającego się EURO 2016 we Francji.

Wiemy już, że reprezentacja pod wodzą Adama Nawałki pojedzie do Francji. Wciąż jednak nie wiemy, kto pojedzie reprezentować Polskę na finale europejskim turnieju "Kia Champ Into the Arena"…. Kia Champ Into the Arena to turniej piłkarski odbywający się w Polsce cyklicznie co dwa lata przy okazji mistrzostw świata oraz mistrzostw Europy w piłce nożnej. Tegoroczna edycja odbędzie się w dniach 21-22 maja i będzie związana ze zbliżającym się EURO 2016 we Francji.

Udział w turnieju "Kia Champ Into the Arena" jest bezpłatny. Prawo do wzięcia udziału w imprezie mają osoby, które w dniu rozpoczęcia zawodów będą miały skończone 18 lat. W zawodach nie mogą wziąć udziału profesjonalni piłkarze, czyli osoby, które w dniu turnieju będą zgłoszone do rozgrywek Ekstraklasy, I, II oraz III ligi oraz uczestnicy finałów międzynarodowych "Kia Champ Into the Arena" z poprzednich lat.

W pierwszym dniu imprezy w godz. 9.30-16.30 przeprowadzona zostanie runda eliminacyjna. Wezmą w niej udział 54 amatorskie drużyny, składające się z 6 zawodników każda (bramkarz, 4 zawodników w polu i jeden rezerwowy). Rywalizacja będzie się toczyć na obiekcie OSiR Targówek przy ul. Łabiszyńskiej 20 w Warszawie. Piłkarze każdego zgłoszonego zespołu zostaną poddani 8 testom sprawnościowym sprawdzającym najważniejsze piłkarskie umiejętności, m.in. szybkość, drybling, kontrole piłki. O awansie do finału krajowego zadecyduje suma punktów danej drużyny, na którą złożą się wyniki uzyskane przez każdego z zawodników. 32 zespoły z najwyższą liczbą punktów wezmą udział w finale krajowym, który odbędzie się następnego dnia, czyli w niedzielę, 22 maja na obiekcie Agrykola przy ul. Myśliwieckiej 9 w Warszawie.

W turnieju finałowym drużyny zostaną podzielone na 8 grup po 4 zespoły. Mecze grupowe rozpoczną się o godz. 9.00. Do dalszych gier awansują po dwa najlepsze teamy z każdej grupy, które o zwycięstwo w zawodach powalczą ze sobą w fazie pucharowej (1/8 finału, 1/4 finału, 1/2 finału, finał). Ten etap potrwa w godz. 14:15-17:45.

Zwycięzca turnieju finałowego pojedzie na finał światowy, który odbędzie się w dniach 30.06 - 03.07 w Bordeaux (Francja). Każdy członek zwycięskiego zespołu otrzyma bilet upoważniający go do wstępu na jeden z meczów EURO 2016 we Francji. Cztery najlepsze drużyny turnieju finałowego dostaną w nagrodę komplet strojów piłkarskich (koszulka, spodenki, getry). A wszystko to dzięki organizatorowi, czyli Kia Motors Polska.

Poprzednią edycję "Kia Champ Into The Arena" wygrał zespół Flying Dragons Łódź, który w 2014 roku zdobył również Mistrzostwo Polski Ligi Nike Playarena. Kto tym razem sięgnie po nagrodę główną? Mamy nadzieję, że zwycięzcą po raz kolejny okaże się reprezentant naszych rozgrywek!

Więcej szczegółów pojawi się fanpage'u na Facebooku Kocham Football.