Media | Materiały dla prasy

Informacje prasowe

Data: 22.02.2016
Autor: Kia Motors Polska

KIA LOTOS RACE zwycięzcą w plebiscycie Auto Lider 2015

W ostatni czwartek, 18 lutego, podczas uroczystej gali w warszawskim Pałacu Sobańskich, podsumowano wyniki 14. już edycji plebiscytu Auto Lider. Podczas uroczystości wręczono statuetki dla wygranych w poszczególnych kategoriach. Samochodowe Mistrzostwa Polski Kia Picanto, KIA LOTOS RACE zwyciężyły w kategorii „Projekt Marketingowy Roku“.

„Auto Lider” to organizowany co roku, jeden z najbardziej prestiżowych plebiscytów branży motoryzacyjnej w Polsce. Udział w nim biorą najciekawsze i najbardziej innowacyjne produkty motoryzacyjne danego roku. Plebiscyt Auto Lider organizowany jest przez Wydawnictwo Bauer i wchodzące w jego skład redakcje tygodnika "Motor" i miesięcznika "Auto Moto". Partnerem medialnym jest portal Interia.pl.

W ostatniej edycji plebiscytu czytelnicy i internauci głosowali na swoich faworytów w trzynastu kategoriach. Jedną z nich był „Projekt Marketingowy Roku“. W wyborze tego najlepszego zadecydowała ilość głosów oddanych przez czytelników magazynów „Motor” i „Auto Moto” oraz internautów. Nagrodę za „Najlepszy Projekt Marketingowy“ odebrał Wojciech Szyszko, dyrektor zarządzający Kia Motors Polska.

Kia i wyścigi to związek, który trwa w Polsce już od 10 sezonów. KIA LOTOS RACE to mistrzowska seria wyścigowa, w której zawodnicy rywalizują za kierownicami profesjonalnie przygotowanych Kia Picanto. Przeznaczona przede wszystkim dla młodych i poczatkujących zawodników, ma na celu umożliwienie im postawienia pierwszego kroku w świecie wyścigów samochodowych. Na sezon mistrzostw składa się sześć rund w trakcie których odbywają się sesje treningowe, kwalifikacyjne i dwa wyścigi główne. Aby postawić cztery koła na starcie wystarczy zaledwie 43.699 PLN brutto (dla zawodników KIA LOTOS RACE 2015 i wcześniejszych edycji) i 47.599 PLN brutto dla nowych kierowców, za które zawodnik otrzymuje Kia Picanto wraz z pełnym wyścigowym wyposażeniem, zgodnym z regulaminem FIA. W KIA LOTOS RACE startować mogą wszyscy posiadacze ważnej licencji wyścigowej a za kierownicą wyczynowego Picanto mogą zasiąść nawet 15letni kierowcy. W KLR wszystkie samochody są dokładnie takie same, więc czynnikiem decydującym o zwycięstwie lub porażce są umiejętności kierowców, ich odwaga i talent a nie to, kto ile środków finansowych przeznaczył na przygotowanie swojego auta. KIA LOTOS RACE stawia też akcent na czynnik edukacyjny serii. Mistrzostwa towarzyszą znanym światowym seriom wyścigowym, dzięki czemu zawodnicy mają okazję podpatrywania walki na najwyższym poziomie. Mistrzostwa KLR towarzyszyły dotychczas m.in. Mistrzostwom Świata Samochodów Turystycznych (WTCC), FIA European Truck Racing Championship, Mistrzostwom Świata GT1 czy słynnemu niemieckiemu DTM. Rywalizacja obok tak znamienitych serii sprawia, że zawodnicy nie tylko uczą się podczas swoich wyścigów, ale dodatkowo obserwują najlepszych kierowców świata i mogą czerpać z ich bogatego doświadczenia. Podczas wyścigowych weekendów na trybunach zasiada nawet po 25 000 kibiców. Powołując do życia markowy puchar Picanto Kia Motors Polska stworzyła szansę rozpoczęcia kariery sportowej i zdobycia tytułów mistrzów Polski tym, których dotychczas nie było na to stać. Przez te 10 lat organizatorzy udowodnili, że samochód wyścigowy może być świetnie przygotowany i przy tym niedrogi. Idea tanich wyścigów trafiła na podatny grunt. Podsumowując: mała Kia Picanto to dla młodych ludzi szansa na dużą karierę. Pierwsza runda tegorocznej rozgrywki odbędzie się już pod koniec kwietnia a więcej szczegółów na temat mistrzostw znaleźć można na stronie www.kialotosrace.pl