Media | Materiały dla prasy

Informacje prasowe

Data: 12.01.2016
Autor: Kia Motors Polska

Nowy HUV Niro: Kia ujawnia pierwsze zdjęcia

  • Pierwsze zdjęcia Kia Niro podkreślają sportowy i użytkowy design samochodu
  • Światowa premiera HUV’a Niro nastąpi podczas Chicago Auto Show w lutym 2016
  • Dedykowany napęd hybrydowy skonstruowany specjalnie dla nowego modelu.


Kia opublikowała właśnie pierwsze oficjalne zdjęcia sportowego i uniwersalnego samochodu Niro – nowego pojazdu typu HUV (Hybrid Utility Vehicle), który wnosi powiew świeżości na światowym rynku kompaktowych SUV’ów.

Stylizacja Niro jest dziełem centrów designu Kia w Kalifornii oraz Namyang (Korea) i za sprawą eleganckiej, wygładzonej, aerodynamicznej karoserii oraz subtelnie rzeźbionych powierzchni idealnie wpisuje się w praktyczny i estetyczny charakter kompaktowego auta typu SUV.

Na zdjęciach wyeksponowano tył samochodu nadający Niro atletyczności. Wysoko umieszczone lampy tylne LED niejako dopełniają czystości rysunku tylnej części samochodu. Wysmuklone przetłoczenie burt i wykrój okien tylnych zdają się akcentować wizualną atrakcyjność sylwetki Niro pozostawiając dosyć miejsca dla muskularnie kształtowanych nadkoli.

Nowy HUV Niro to pierwszy model Kia bazujący na nowej, dedykowanej eko-platformie (płycie podłogowej), a jego założeniem jest uzyskanie emisji CO2 poniżej 90 g/km (w cyklu mieszanym wg NEDC) z uwagi na zastosowanie nowego hybrydowego napędu benzynowo-elektrycznego w technice downsizingu.

Nowy HUV Kia Niro zostanie zaprezentowany publicznie podczas Chicago Auto Show w lutym 2016 i będzie ilustracją postępu, jakiego dokonała Kia w zakresie tworzenia pojazdów komfortowych i dających przyjemność z jazdy także ze względu na niski poziom emisji spalin.

Uwaga redakcyjna: Wszelkie dane zamieszczone w niniejszej informacji prasowej są wartościami spodziewanymi, zależą od dalszych badań i homologacji, a więc mogą ulec zmianom.