Media | Materiały dla prasy

Informacje prasowe

Data: 25.11.2015
Autor: Kia Motors Polska

Kia otworzyła fabrykę w Meksyku

Kia Motors ogłosiła zakończenie budowy pierwszego zakładu produkcyjnego w Ameryce Łacińskiej. Nowo wybudowana fabryka znajduje się w Meksyku w Pesquería w stanie Nuevo León.

Budowa fabryki zajęła zaledwie 13 miesięcy. Jeszcze żaden inny zakład produkcyjny Kia nie został wybudowany tak szybko. Powierzchnia terenu na których znajduje się tłocznia blachy, montownia nadwozi, lakiernia, montownia silników i linia montażu końcowego wynosi 500 hektarów. W ciągu tych 13 miesięcy, do budowy fabryki dziewięć lokalnych firm użyło ponad 27.000 ton stali.

Inwestycja pochłonęła 3 mld dolarów. Co roku mury fabryki ma opuszczać 300 000 samochodów. 60% z nich będzie trafiać do USA i Kanady, 20% na rynek meksykański, a pozostałe 20% do krajów Ameryki Łacińskiej. Głównym modelem produkowanym w meksykańskiej fabryce będzie Kia Forte (znana także na niektórych rynkach jako Cerato).

Dzięki nowemu zakładowi, pracę znajdzie około 70 000 osób, z czego 14 000 bezpośrednio w fabryce. Nowy obiekt dołączył do 10 innych zakładów produkcyjnych Kia zlokalizowanych w Korei, Chinach, Rosji, USA i oczywiście w słowackiej Żylinie.

Fabryka w Meksyku dysponuje jedną z najnowocześniejszych aparatur badawczych jakości montażu nadwozia i obróbki mechanicznej, laboratoriami testowymi w zakresie kalibracji, metalurgii i emisji spalin oraz precyzyjnymi urządzeniami pomiarowymi. Zgodnie z założeniami, zakład w Ameryce Łacińskiej spełnia najostrzejsze normy w zakresie ochrony środowiska naturalnego, stając się tym samym wzorcem dla przemysłu motoryzacyjnego w tym regionie.

Sprzedaż samochodów marki Kia rozpoczęła się w Meksyku oficjalnie w lipcu tego roku. W ciągu pięciu ostatnich miesięcy koreański producent otworzył tam 46 salonów sprzedaży.