Media | Materiały dla prasy

Informacje prasowe

Data: 23.11.2015
Autor: Kia Motors Polska

Kia cee'd Autem Flotowym 2015 roku

Członkowie Stowarzyszenia Kierowników Flot Samochodowych wytypowali spośród ponad 70 modeli auta szyte na miarę potrzeb polskich flot. Zwycięzcą w kategorii Auto segmentu C została Kia cee’d. cee’d ma nadany przez SKFS (Stowarzyszenie Kierowników Flot Samochodowych) tytuł Auta Flotowego 2015. Uroczyste ogłoszenie wyników Profesjonalnego Testu Flotowego odbyło się podczas Gali SKFS w Ożarowie Mazowieckim k. Warszawy. Statuetkę odebrał Radosław Wankiewicz, Fleet and Remarketing Manager Kia Motors Polska.

Kia cee’d rywalizowała o miano Auta Flotowego 2015 roku z takimi modelami jak: Ford Focus, Nissan Pulsar, Peugeot 308, SEAT Leon, Skoda Octavia, Toyota Auris i VW Golf. Zwycięstwo cee’da w tak znakomitym towarzystwie świadczy o jakości, designie, funkcjonalności i użyteczności koreańskiego auta.

„Samochody w Profesjonalnym Teście Flotowym są oceniane przez bardzo wymagających specjalistów, którzy na co dzień decydują o wyborze aut do swoich firm. Tym samym wygrana w tak prestiżowym konkursie i chyba najbardziej obiektywnym porównaniu samochodów na rynku jest dla nas bardzo ważna” – powiedział Radosław Wankiewicz, Fleet and Remarketing Manager Kia Motors Polska.

O PTF SKFS 2015

Profesjonalny Test Flotowy SKFS składa się trzech etapów i trwa łącznie 10 miesięcy. Część teoretyczna PTF SKFS rozpoczęła się w lutym b.r. Auta do testu nominowane były na podstawie zestawienia przygotowanego przez Partnera Merytorycznego projektu – SAMAR Instytut Badań Rynku Motoryzacyjnego. Zestawienie obejmowało po 10 samochodów na każdy segment najczęściej kupowanych przez Klientów instytucjonalnych w Polsce w IV kwartale 2014 roku oraz I kwartale 2015 roku. W teście udział brały pojazdy w analogicznej wersji wyposażenia. Kapituła PTF SKFS, którą tworzy aż 18 osób z szeregów SKFS, określiła także rodzaj nadwozia oraz napędu pojazdów, jakie mają wziąć udział w teście. Wartości rezydualne pojazdów biorących udział w PTF SKFS 2015 przygotował Partner Merytoryczny projektu – firma EurotaxGlass's.

Łącznie do drugiego etapu, części praktycznej testu, zakwalifikowało się 47 pojazdów w siedmiu segmentach. Część praktyczna PTF SKFS trwała aż trzy dni. Jest to optymalny czas do przeprowadzenia niezbędnej liczby jazd testowych. Każdego dnia testowane były inne segmenty pojazdów. Zabieg ten ma na celu uniknięcia zakłócenia obiektywnej oceny fleet managerów. Pierwszego dnia testowano segment A i B, drugiego C i D, z kolei trzeci dzień dedykowany był na ocenę pojazdów dostawczych. Przez trzy dni ponad 120 managerów flot testujących pojazdy wypełniło ponad 1000 arkuszy ocen samochodów.

O SKFS

Stowarzyszenie Kierowników Flot Samochodowych zostało utworzone w 2005 roku w celu kształtowania i wpływania na branżę flotową poprzez propagowanie wiedzy o zarządzaniu pojazdami. SKFS jest najważniejszym organem zrzeszającym osoby zarządzające flotami samochodowymi w Polsce. Na dzień rejestracji SKFS w KRS członkowie stowarzyszenia zarządzali 8 tys. pojazdów. W chwili obecnej liczba pojazdów pod szyldem SKFS sięga już 41 tys. Początkowo w stowarzyszeniu zrzeszonych było 16 osób. Obecnie liczba ta wzrosła do prawie 150 osób.