Media | Materiały dla prasy

Informacje prasowe

Data: 17.07.2015
Autor: Kia Motors Polska

Lepsze niż kiedykolwiek wyniki sprzedaży Kia w Europie

  • Rekordowa liczba 200.038 samochodów Kia zarejestrowanych w Europie* na przestrzeni pierwszego półrocza 2015
  • Wzrost sprzedaży rok-do-roku o 7,6% napędzany powodzeniem modeli nowych i restylizowanych
  • Najwyższy poziom sprzedaży kwartalnej: 103.946 pojazdów zarejestrowanych w kwietniu, maju i czerwcu br.
  • Sportage i cee’d na szczycie statystyk sprzedaży
  • Najlepsze w historii wyniki sprzedaży w Polsce


Kia Motors Europe informuje o uzyskaniu historycznie najlepszych wyników sprzedaży kwartalnej i półrocznej, a jej wzrost rok-do-roku według najnowszych danych ACEA (Europejskiego Stowarzyszenia Producentów Motoryzacyjnych). wynosi 7,6%.

W czasie pierwszych sześciu miesięcy br. łączna sprzedaż Kia osiągnęła 200.038* samochodów, tj. najwyższy poziom półroczny w historii tej marki na obszarze Europy. W porównaniu z identycznym okresem ubiegłego roku oznacza to zwiększenie całkowitego wolumenu sprzedaży o 7,6%. Także i drugi kwartał 2015 okazał się historycznie najlepszy dla Kia w Europie, kiedy to zarejestrowano 103.946 pojazdów i Kia po raz pierwszy przekroczyła barierę 100.000 szt. w okresie kwartalnym.

„Pierwsza połowa 2015 roku to wspaniały okres dla Kia w Europie, gdy bite są kolejne rekordy sprzedaży na korzyść nowych. Jest to także powód do zadowolenia, iż firma rozwija się w sposób konsekwentny i zrównoważony oraz, że nasza gama znanych z jakości i wartości samochodów przyciąga coraz więcej kierowców.” – komentuje Michael Cole, dyrektor operacyjny (COO) Kia Motors Europe. „Koncentrujemy się na zapewnieniu najwyższej jakości produktów i możliwie najlepszej obsługi w każdym miejscu kontaktu z klientem. Zależy nam na tym, aby zakup samochodu Kia wiązał się z przyjemnością dla nabywcy i nasze wyniki sprzedaży pokazują, że sprawdza się to w praktyce” – dodaje Cole.

Wzrost sprzedaży o 7,6% napędzany powodzeniem modeli nowych i restylizowanych

Wzrost sprzedaży Kia w pierwszym kwartale br. napędzany był powodzeniem nowej Kia Soul, wprowadzonej na rynki Europy z początkiem roku (w pierwszym półroczu + 112% rok-do-roku, tj. 7.042 szt.) oraz nowego SUVa Sorento, który trafił do nabywców w liczbie 5670 sztuk.

Dobre wyniki osiągnęły w drugim kwartale i całym półroczu również dwa ostatnio restylizowane modele – Venga oraz Rio, których sprzedaż wyniosła odpowiednio: 15.386 szt. (+11,8% rok-do-roku) i 33.059 szt. (+6,1%).

Sportage i cee’d na szczycie statystyk sprzedaży Kia

Kia Sportage i ‘rodzina’ cee’d utrzymują swe pozycje jako dwa bestsellerowe modele tej marki. Obecnie w swym czwartym pełnym roku produkcji, Kia Sportage osiąga najlepszy wynik kwartalny; od kwietnia do czerwca br. sprzedano w Europie 28.208 samochodów oraz 56.002 szt. od początku roku (+12% w porównaniu z identycznym okresem 2014). Warto podkreślić, że obecna wersja Sportage została w ubiegłym roku poddana szerszej modernizacji m.in. pod względem wyglądu i dynamiki jazdy.

Kia cee’d (40.090 szt. w pierwszym półroczu br.) pozostaje drugim po Sportage najpopularniejszym modelem marki w Europie i wciąż ceniona jest przez nabywców za sprawą elegancji designu, wysokiej jakości wystroju wnętrza, wyboru ekonomicznych jednostek napędowych oraz funkcjonalności użytkowej.

Od czasu uruchomienia produkcji w roku 2006 już milionowy samochód Kia cee’d wytworzony został przez Kia Motors w Europie. Był to ważny kamień milowy dla pojazdu, który odegrał tak znaczącą rolę w budowaniu zrównoważonego sukcesu Kia od czasu premiery rynkowej przed dziewięciu laty. cee’d nr 1.000.000, który zjechał z europejskiej linii produkcyjnej Kia był pięciodrzwiowym hatchbackiem cee’d GT w kolorze ‘White Pearl’. Zarówno samochód jak i jego 204-konny silnik benzynowy T-GDI 1.6 (turbo z bezpośrednim wtryskiem paliwa) powstał w zakładzie Kia Żylina na Słowacji – tym razem na zamówienie klienta z Holandii.

Najlepsza w sprzedaż w Polsce

Według Instytutu Badań Rynku Motoryzacyjnego Samar w pierwszym półroczu 2015 do klientów nad Wisłą trafiło 9.041 samochodów marki Kia co w porównaniu do tego samego okresu roku ubiegłego oznacza wzrost na poziomie 3,54% i kontynuację trendu wzrostowego odnotowanego w latach poprzednich.

W dalszym ciągu bestsellerem jest Sportage, drugą pozycję pod względem wielkości sprzedaży zajmuje gama cee’d a podium uzupełnia Rio.

„Jesteśmy bardzo dumni z tego, że osiągnęliśmy najlepszy z dotychczasowych wyników sprzedaży” – powiedział Wojciech Szyszko, dyrektor zarządzający Kia Motors Polska. "Rosnące zadowolenie klientów z naszych samochodów jest świetną motywacją dla naszych zamierzeń na przyszłość. Kia jest marką, która rozwija się bardzo dynamicznie i robi bardzo duże postępy w podnoszeniu jakości swoich modeli. W wielu segmentach ma już ugruntowaną pozycję i notuje stały wzrost sprzedaży, który już w krótce winien zaowocować miejscem w pierwszej piątce najlepiej sprzedających się marek w Polsce” – podsumowuje dyrektor Szyszko.

Europa* oznacza 28 krajów UE i kraje EFTA.