Media | Materiały dla prasy

Informacje prasowe

Data: 19.03.2015
Autor: Kia Motors Polska

Kia Motors Polska oficjalnym partnerem turnieju tenisowego WTA Katowice Open 2015

  • WTA Katowice Open – kolejna dawka tenisowych emocji już od 6 kwietnia 2015 roku w katowickim Spodku.
  • W Meczu Gwiazd – Kia Tennis Show wystąpią takie gwiazdy jak: Mariusz Fyrstenberg, Francuz Guy Forget, Holender Richard Krajicek oraz Hiszpan Sergi Bruguera.
  • Jako oficjalny partner turnieju Kia Motors Polska udostępni flotę samochodów celem zapewnienia transportu zarówno dla zawodniczek jak i organizatorów turnieju.
  • Organizatorzy potwierdzili udział 8. rakiety świata: Agnieszki Radwańskiej.


Katowice po raz kolejny, z dumą będą gościć wyjątkowe wydarzenie sportowe: prestiżowy turniej WTA, w którym swój udział zapowiedziała już m.in. Agnieszka Radwańska. Turniej Katowice Open 2015 zostanie rozegrany w dniach 6 – 12 kwietnia 2015 roku, a eliminacje odbywać się będą w dniach 4 – 6 kwietnia 2015 roku. Podobnie jak i w ubiegłorocznej edycji oficjalnym partnerem turnieju oraz dostawcą floty samochodów niezbędnej do jego obsługi została Kia Motors Polska.

Profesjonalny kobiecy turniej tenisowy rangi WTA International Series zaliczany do cyklu WTA Tour odbędzie się ponownie w legendarnej hali katowickiego Spodka. Z pulą nagród wynoszącą ponad 230 tys. USD turniej Katowice Open będzie najprawdopodobniej największym wydarzeniem tenisowym w Polsce w 2015 r. Oprócz najwyżej rozstawionej Agnieszki Radwańskiej, 8. rakiety świata, w turnieju głównym zagra m. in.: obrończyni tytułu – Alizé Cornet, a także Karolina Pliskova, Vera Zvonareva oraz Camila Giorgi.

Z okazji uroczystego otwarcia Turnieju Katowice Open 2015, na fanów tenisa czeka niespodzianka: Kia Tennis Show z udziałem wielkich gwiazd: Mariusz Fyrstenberg, Guy Forget, Sergi Bruguera oraz Richard Krajicek, zdobywcy szeregu prestiżowych tytułów i liderzy rankingu ATP. Tegoroczny Turniej Katowice Open to okazja dla kibiców, by po raz pierwszy w Polsce zobaczyć gwiazdy męskiego tenisa, tak dużego formatu. Wzorem zeszłego roku, w ceremonii otwarcia udział wezmą najprawdopodobniej również kluczowe zawodniczki turnieju głównego.

Ponad to jako oficjalny partner turnieju Kia Motors Polska udostępni kilkanaście samochodów celem zapewnienia sprawnego transportu zarówno dla zawodników jak i organizatorów turnieju. Flota pojazdów Kia obejmować będzie m.in. takie modele jak najnowsze Sorento, Optima, Sportage oraz Carens. Podczas całego turnieju przy kortach eksponowana będzie Kia Sorento trzeciej generacji - nowy SUV marki Kia, który trafia właśnie do polskich salonów i zachwyca unikalną kombinacją stylu, funkcjonalności oraz technologii.

Niewiele jest na świecie przykładów tak długotrwałych związków marek z dyscyplinami sportu jak ponad dwudziestoletni mariaż Kia z tenisem. Kia Motors uważa sponsoring tenisa za istotny element strategii marketingowej oraz skuteczną metodę komunikacji ze swoimi klientami. Tenis to sport oparty na idei fair play, sport który uprawia się niemal na całym świecie i wszędzie na takich samych przejrzystych, jasnych zasadach. To sport, który wpisuje się w strategię budowania wizerunku Kia jako marki dla wymagających, młodych duchem klientów. Logotypy Kia zdobiły sitaki różnych kortów tenisowych już w latach 90tych natomiast głównym sponsorem wielkoszlemowego turnieju tenisowego Australian Tennis Open Kia Motors została po raz pierwszy w roku 2002. Od tamtej pory marka Kia sukcesywnie wspiera rozwój tej dyscypliny sportu na całym świecie a Kia Motors Polska angażuje się w najbardziej prestiżowe turnieje zawodowe, amatorskie oraz rozgrywki dzieci i juniorów.

„Kia od lat angażuje się w wydarzenia tenisowe, zarówno na skalę globalną, jak Australian Open, czy też lokalnie. Bardzo się cieszę, że po raz kolejny jesteśmy sponsorem turnieju tenisowego w Katowicach. Obecność marki Kia przy tenisie to dla nas nie tylko sponsoring – to trwały element budujący wizerunek marki Kia a obecność przy WTA Katowice Open to doskonały sposób na utrwalenie wizerunku Kia jako marki przybliżającej ten popularny sport do kibiców i fanów tenisa w Polsce i nie tylko. Ze względu na marketingowy sukces poprzednich edycji, w 2015 roku zdecydowaliśmy o mocniejszym zaangażowaniu – jesteśmy sponsorem głównym poniedziałkowego meczu gwiazd – Kia Tennis Show. Myślę, że znane nazwiska, które udało nam się zebrać na mecze pokazowe przyciągną dużą publiczność i będą sporą dawką emocji dla kibiców w świąteczny poniedziałek” – powiedział Grzegorz Leśniczek, Marketing Manager, Kia Motors Polska.