Media | Materiały dla prasy

Informacje prasowe

Data: 31.10.2014
Autor: Kia Motors Polska

Nagroda za design dla mobilnej aplikacji Kia GT RIDE

  • Prestiżowa nagroda za design Red Dot „Best of the Best” dla mobilnej aplikacji ‘wyścigowej’ Kia
  • Możliwość rywalizacji w samochodach Kia pro_ceed GT na tworzonych indywidualnie torach wyścigowych
  • Odwzorowanie szczegółów toru wyścigowego i samochodu w wysokiej rozdzielczości.


Aplikacja Kia GT RIDE na smartfona, dostępna dla urządzeń z oprogramowaniem Apple i Android otrzymała prestiżową nagrodę Red Dot „Best of the Best” (najlepsza z najlepszych) za design w kategorii Communication Design (design środków komunikacji). Jest to aplikacja bezpłatna, która przy pomocy czujnika położenia smartfona pozwala użytkownikowi stworzyć własną, unikalną architekturę toru wyścigowego – GT RIDE i umożliwia poprowadzenie nań samochodu Kia pro_ceed GT ‘na czas’ – by w końcu sprawdzić się ze znajomymi na Facebooku, ‘kto jest lepszy’ w wirtualnej rywalizacji sportowej. Mobilna aplikacja GT RIDE, dzieło agencji LA RED z Hamburga i berlińskiej Artificial Rome we współpracy z Kia Motors Europe, wykorzystuje grafikę wysokiej jakości by odtworzyć obraz agresywnego pro_ceed’a GT jadącego po torze wyścigowym – na tle chmurzącego się nieba. W roku 2013 także i samochód Kia pro_ceed GT wyróżniony został nagrodą Red Dot ‘Best of the Best’ za design produktu (Product Design), stąd też pomysł zastosowania wysokiej rozdzielczości w grafice aplikacji do uwypuklenia atletycznej i wyrazistej sylwetki GT oraz doskonałości detali nadwozia.

“cee’d GT i pro_ceed GT powinny się wyróżniać czymś specjalnym od innych modeli w gamie Kia i aplikacja GT RIDE doskonale spełnia tę rolę. Design to prawdziwie mocna strona marki Kia i w sytuacji, gdy szereg naszych produktów cieszy się uznaniem za stylistykę i funkcjonalność, aplikacja GT RIDE akcentuje wrodzoną kreatywność na wszystkich szczeblach naszej działalności. Miło mi więc wyrazić satysfakcję i dumę z wyróżnienia, przyznanego tej aplikacji przez jury niezależnych ekspertów Red Dot.” – powiedział Artur Martins, wiceprezes ds. marketingu Kia Motors Europe.

Nagroda za design Red Dot
The Red Dot Design Award to jeden z najbardziej prestiżowych, międzynarodowych konkursów w zakresie wzornictwa przemysłowego, promującego najwyższą jakość designu już od roku 1954 w kategoriach design produktowy (product design), design środków komunikacji (communication design) oraz koncepcje i projekty designu (design concepts and prototypes).

Ocenie tegorocznego jury poddanych zostało 7096 produktów w dziewięciu kategoriach – m.in. stopień innowacyjności, wyrazistość funkcjonalna, jakość formalna oraz bezpieczeństwo dla środowiska naturalnego (ekologii). Spośród tej listy produktów tylko 101 otrzymało nagrodę „Best of the Best”.

Od czasu udostępnienia w Apple App Store i Google Play Store w grudniu 2013 roku, aplikacja ‘wyścigowa’ Kia pobrana została do użytkowania już ponad 160.000 razy. Aby uzyskać więcej informacji na temat aplikacji Kia GT RIDE – wraz z możliwością jej ‘ściągnięcia’ na smartfon zapraszamy na stronę www.gt-ride.com.