Media | Materiały dla prasy

Informacje prasowe

Data: 06.06.2014
Autor: Kia Motors Polska

Strategiczne partnerstwo pomiędzy Kia Motors Polska a BNP Paribas Bank

Zarząd Kia Motors Polska (KMP) poinformował o podpisaniu w dniu 4 czerwca 2014 r. umowy o współpracy z BNP Paribas Bank Polska S.A. Umowa określa zasady długoterminowej i wyłącznej współpracy w zakresie dostarczania przez BNP Paribas Bank finansowania detalicznego i hurtowego dla polskiej sieci Kia złożonej z 63 autoryzowanych dealerów, która obejmuje 75 punktów sprzedaży.

Zarówno Kia Motors Polska jak i BNP Paribas Bank Polska S.A zamierzają stworzyć warunki umożliwiające jeszcze większy wzrost sprzedaży samochodów marki Kia, poprzez świadczenie przez BNP usług finansowych (w szczególności udzielanie kredytów i pożyczek, usług leasingu oraz usług Wholesale) na rzecz autoryzowanych dealerów Kia.
W roku 2013 Kia Motors Polska sprzedała 17 144 nowych samochodów. Tym samym spółka osiągnęła udział rynkowy na poziomie 6% i zajęła bardzo wysokie, 6 miejsce pośród wszystkich importerów w Polsce.


„BNP Paribas Bank Polska S.A będzie jedynym podmiotem, z którym prowadzić będziemy współfinansowane kampanie sprzedażowe lub akcje komercyjne, dotyczące kredytów i leasingu oferowanych przez Kia pod marką „Kia Finance”. Jestem przekonany, że wybór tak profesjonalnego i rzetelnego partnera sprawi, że nasi Klienci będą zadowoleni z zaproponowanych im bardzo korzystnych warunków finansowania” – powiedział Wojciech Szyszko, dyrektor zarządzający Kia Motors Polska.

Zarząd Banku zaś uważa, że ​​ta transakcja znacząco przyczyni się do rozwoju działalności motoryzacyjnej na polskim rynku, a szczególnie w finansowaniu nowych pojazdów.

BNP Paribas Bank Polska SA należy do grupy BNP Paribas, wiodącej europejskiej instytucji finansowej o międzynarodowym zasięgu. BNP Paribas zatrudnia blisko 190 tys. osób w prawie 80 krajach. Grupa prowadzi działalność w zakresie m.in. bankowości detalicznej, korporacyjnej, inwestycyjnej oraz zarządzania aktywami i majątkiem.

BNP Paribas S.A. Oddział w Polsce specjalizuje się w bankowości korporacyjnej i inwestycyjnej, zapewniając przedsiębiorstwom i instytucjom bezpośredni dostęp do międzynarodowych rynków kapitałowych oraz do zasobów i linii produktowych Grupy BNP Paribas. Łączy w sobie zalety banku globalnego, operującego na wielu rynkach finansowych, z wieloletnią tradycją i doświadczeniem banku lokalnego. Poprzez wyspecjalizowane podmioty zależne Grupy BNP Paribas świadczone są również inne usługi, takie jak usługi powiernicze, ubezpieczenia, leasing i zarządzanie flotą samochodową.