Media | Materiały dla prasy

Informacje prasowe

Data: 19.05.2014
Autor: Kia Motors Polska

Kia gospodarzem światowego finału amatorskiego turnieju piłki nożnej podczas FIFA World Cup Brazil™

  • „Champ in the Arena” – polska edycja turnieju odbędzie się 24-25 maja w Warszawie
  • 19 drużyn z 19 krajów w światowym finale amatorskiego turnieju piłki nożnej podczas FIFA World Cup™ w Brazylii
  • Rozgrywki eliminacyjne turnieju „Champ in the Arena” pod egidą Kia zgromadzą w maju ponad 40 000 graczy w składzie ponad 8 200 drużyn
  • Kia Oficjalnym Partnerem FIFA aż do roku 2022.
Podczas gdy rzesze kibiców piłki nożnej z całego świata szykuje się na otwarcie rozgrywek pucharowych FIFA World Cup Brazil™, Kia kończy przygotowania do „własnego Finału Światowego”, który zwieńczy wielki turniej amatorskiej piłki nożnej, odbywający się równolegle z tegorocznymi XX Mistrzostwami Świata w piłce nożnej 2014 w Brazylii. W oczekiwaniu na rozpoczęcie największego festiwalu piłki nożnej na świecie ponad 8 200 drużyn i 40 000 graczy-amatorów z 19 państw* czterech kontynentów weźmie udział w eliminacjach i finałach amatorskiego turnieju piłki nożnej „Champ in the Arena” pod egidą Kia Motors. Selekcja finalistów odbędzie się podczas turniejów krajowych w maju bieżącego roku.

W Polsce, amatorski turniej piłki nożnej „Champ in the Arena” zostanie przeprowadzony w Warszawie w dniach 24-25 maja na stadionie w Ursusie przy ul. Sosnkowskiego. W turnieju wezmą udział drużyny, które zgłosiły się wypełniając aplikację na FB https://apps.facebook.com/kiachampintothearena/. W sobotę odbędą się eliminacje a w niedzielę finał polskiej edycji.

Po wyłonieniu zwycięzców każdego z turniejów krajowych do „własnego Finału Światowego” w amatorskim turnieju piłki nożnej, rozgrywanego równolegle z Pucharem Światowym FIFA 2014 w Brazylii zaproszonych zostanie 19 najlepszych drużyn, które spotkają się w mieście Salvador. Finaliści będą mogli kibicować zmaganiom Mundialu 2014 jako dodatkowa i nadzwyczajna atrakcja ich życiowej wyprawy do Ameryki Południowej.

Drużyny biorące udział w „Champ in the Arena” składać się będą z pięciu graczy i jednego rezerwowego, a każdy mecz rozgrywany w przyspieszonym tempie przy nieograniczonej liczbie zmian zawodników trwać będzie zaledwie 20 minut.

Kia jest Oficjalnym Partnerem FIFA od roku 2007, a istniejące umowy sponsorskie zostały ostatnio przedłużone aż po rok 2022. Do roku 2017 Kia jest również Partnerem UEFA (Europejska Federacja Piłki Nożnej).
Zgodnie z podpisaną umową Kia otrzymała najważniejsze prawa sponsorskie na wszystkich imprezach FIFA, w tym prawo wykorzystywania logotypów, emblematów i firmowego oznakowania na stadionach piłkarskich. Marka będzie widoczna na biletach, na oficjalnej stronie internetowej FIFA i wydarzeniach poprzedzających mistrzostwa. W ramach umowy Kia otrzymała także prawa do organizowania promocji z biletami na mecze oraz do tworzenia produktów z wykorzystaniem łączonego logo Kia i FIFA. Na stworzonym przez Kia Motors Polska, popularnym portalu społecznościowym Facebook fanpage Kocham Football https://www.facebook.com/KochamFootball (blisko 930 000 fanów) prowadzone są i będą konkursy i uruchamiane aplikacje, w których będzie można wygrać m.in. bilety na mecze.

*) W skład grupy 19 krajów biorących udział w turnieju ‘„Champ in the Arena” pod egidą Kia wchodzą: Argentyna, Białoruś, Brazylia, Chile, Chiny, Kolumbia, Ekwador, Egipt, Francja, Niemcy, Włochy, Jordania, Malezja, Peru, Filipiny, Polska, Arabia Saudyjska, Zjednoczone Emiraty Arabskie oraz Wielka Brytania.