Media | Materiały dla prasy

Informacje prasowe

Data: 17.02.2014
Autor: Kia Motors Polska

Kia Soul EV zatwierdzona do produkcji jeszcze przed swym debiutem w Europie

  • Hank Lee, wiceprzewodniczący i dyrektor wykonawczy Kia Motors Corporation zatwierdził model Soul EV w europejskiej specyfikacji
  • Europejski debiut nowej Kii Soul EV na genewskim Salonie Samochodowym 2014
  • Zwiększenie tegorocznej alokacji samochodów dla rynków Europy
  • Soul EV wyznacznikiem orientacji Kia na poszanowanie środowiska naturalnego w skali globalnej.
Oficjalnego zatwierdzenia samochodu o napędzie elektrycznym Kia Soul EV w specyfikacji europejskiej dokonał Hank Lee, wiceprzewodniczący i dyrektor wykonawczy (CEO) Kia Motors Corporation w obecności kadry inżynierskiej ośrodka badawczo-rozwojowego (R&D) Kia. Europejski debiut nowego pojazdu elektrycznego z logotypem Kia odbędzie się 4 marca 2014 na salonie samochodowym w Genewie.

Napędzany silnikiem elektrycznym o mocy 81,4 kW i momencie obrotowym 285 Nm oraz baterią polimerowych akumulatorów litowo-jonowych o pojemności 27 kWh, Soul EV wejdzie do produkcji w drugiej połowie 2014 roku i stanie się pierwszym pojazdem elektrycznym marki Kia dostępnym w skali globalnej. Przewodniczący Hank Lee dołączył do grupy inżynierów R&D podczas jazd próbnych na drogach publicznych, aby ostatecznie zatwierdzić charakterystykę jezdną i osiągi w europejskiej wersji samochodu. Pan Lee, który zaangażowany był w program rozwojowy Kii Soul EV od samego początku stwierdził: „Nasi konstruktorzy są przekonani, iż wchodząca do produkcji w drugiej połowie roku wersja europejska będzie odpowiadać oczekiwaniom potencjalnych klientów. Ze względu na niespodziewanie wysokie zainteresowanie Soul’em EV na Starym Kontynencie, zdecydowaliśmy się zwiększyć alokację dla Europy na rok 2014 do niemal 1000 pojazdów.” „Na przestrzeni kilku ostatnich lat udało nam się radykalnie zmniejszyć łączny poziom emisji spalin w naszej gamie modelowej, a Soul EV będzie wyznacznikiem dla naszych wysiłków, aby dalej ograniczać wpływ na środowisko naturalne w przyszłości. Premiera tego samochodu to naprawdę ekscytujący etap naszych prac na rzecz bezpiecznego ekologicznie rozwoju ludzkiej mobilności.” – powiedział w konkluzji Hank Lee. Oprócz gotowych do produkcji pojazdów niskoemisyjnych, na genewskim stoisku Kia znajdować się będzie oddzielna ekspozycja nowych technologii napędu hybrydowego, dzieło europejskiego centrum badawczo-rozwojowego (R&D). Nowe technologie hybrydowe rozwijane są pod kątem zastosowania w przyszłościowych pojazdach Kia i stanowić mają istotny element programu Kia Motors Corporation przewidującego ograniczenie emisji spalin przez pojazdy mechaniczne w skali światowej.