Media | Materiały dla prasy

Informacje prasowe

Data: 19.09.2013
Autor: Kia Motors Polska

Kia cee’d najbezpieczniejszym samochodem w segmencie według szwedzkiej agencji ubezpieczeniowej Folksam

Zgodnie z opublikowanym ostatnio rankingiem szwedzkiej agencji ubezpieczeniowej Folksam, Kia cee’d pierwszej generacji (oferowanej na rynkach europejskich w latach 2009-2012) jest w kategoriach ogólnych – najbezpieczniejszym pojazdem w klasie.W swoim raporcie pod nazwą „Jak bezpieczny jest Twój samochód” agencja Folksam określiła samochód Kia cee’d pierwszej generacji jako ogólnie najbezpieczniejszy pojazd segmentu B i C. 
Folksam ocenia, iż pod względem bezpieczeństwa zderzeniowego Kia cee’d przewyższa o 38 procent średnią dla samochodów tej klasy wciąż znajdujących się w eksploatacji. 

Publikowany w okresach dwuletnich, raport agencji Folksam zawiera dane dotyczące rzeczywistych wypadków drogowych na obszarze Szwecji oraz wyniki testów zderzeniowych EuroNCAP, którym poddawane są praktycznie wszystkie samochody oferowane w Europie. Wnioski z raportu Folksam 2013 oparte są na informacjach odnoszących się do 158.000 wypadków drogowych w latach 1994-2013, kiedy to obrażenia odniosło 38.000 osób. I to właśnie stanowi podstawę dla ogólnej oceny bezpieczeństwa samochodów w poszczególnych klasach i segmentach rynkowych. 

Oprócz wyników testowych EuroNCAP, raport Folksam uwzględnia dane dotyczące ochrony kręgosłupa szyjnego, działania systemów kontroli trakcji oraz samoczynnej inicjacji hamowania w sytuacjach awaryjnych – jako trzech głównych elementów przyjętych za najważniejsze dla ograniczenia obrażeń odnoszonych przez pasażerów samochodu w wypadkach drogowych. 

W gronie innych pojazdów marki Kia zakwalifikowanych jako „Safest Choice” raportu 2013 Folksam (tj. spełniających określone przez tą agencję wymogi bezpieczeństwa), znalazły się także samochody Kia Rio, Soul, Sportage i Sorento, stanowiąc kolejny dowód zaangażowania marki Kia w produkcję samochodów o coraz wyższym stopniu bezpieczeństwa dla każdej z grup nabywców indywidualnych i flotowych.