Media | Materiały dla prasy

Informacje prasowe

Data: 30.08.2013
Autor: Kia Motors Polska

Kia Niro Concept- zapowiedź futurystycznego crossovera

Koncern Kia ujawnił dziś w całości zapowiadany wcześniej koncept. Model Niro zadebiutuje już za kilkanaście dni na salonie samochodowym we Frankfurcie.

Crossover o kosmicznej sylwetce ma zapowiadać nadchodzącego rywala Nissana Juke i być prekursorem nowego segmentu samochodów miejskich. Koreańczycy nauczeni doświadczeniem zlecili zaprojektowanie samochodu specjalistom z Europy. Jak twierdzi szef projektantów frankfurckiego studia projektowego Kia, Gregory Guillaume, kształt agresywnie wystylizowanego nadwozia Niro uwzględnia gusta i oczekiwania europejskich kierowców. Koncept ukazuje siłę, dynamikę i emocje a niektóre z rozwiązań mają szanse na znalezienie się w opracowywanych właśnie nowych modelach Kii (choć odchylanych do góry drzwi raczej nie należy się w nich spodziewać). Projektanci pozwolili sobie na odrobinę szaleństwa również we wnętrzu. Tradycyjne zegary zastąpił elektroniczny wyświetlacz. Na desce rozdzielczej znalazł się natomiast ogromny ekran dla nawigacji i obsługi multimediów. Oryginalnym patentem są przednie fotele zintegrowane ze środkowym tunelem.
Kia chce wykorzystać Niro do wysondowania reakcji potencjalnych klientów na nowe trendy w projektowaniu kompaktowych crossoverów a opinia o tym aucie ma posłużyć do dalszych prac nad wersją seryjną małego auta miejskiego.