Media | Materiały dla prasy

Informacje prasowe

Data: 16.11.2012
Autor: Kia Motors Polska

Rekrutacja do Kia Lotos Race na sezon 2013

Ruszyła rekrutacja na 2013 rok w Wyścigowych Mistrzostwach Polski Kia Picanto. Pierwszy sezon zmagań jest zakończony, a tytuły mistrzowskie zdobyte, ale już rozpoczęły się przygotowania do przyszłorocznej rywalizacji w ramach Kia Lotos Race. Wszyscy zainteresowani udziałem w jedynej w kraju serii wyścigowej, oficjalnie stworzonej i organizowanej przez producenta samochodów, mogą już się rejestrować. Na stronie internetowej www.kialotosrace.pl umieszczone są m.in. warunki udziału i zakupu wyścigowych Picanto.Zawodnicy, którzy zdecydują się na zamówienie samochodu do końca listopada 2012 r. mają gwarancję ceny zakupu i ich auta będą kosztować tyle samo, ile kosztowały przed rozpoczęciem mistrzostw - 39.900 zł. W tej cenie otrzymają samochód Kia Picanto 1.2, wraz z pełnym wyposażeniem sportowym, wymaganym regulaminem cyklu. Natomiast od grudnia 2012 obowiązywać już będzie cennik Picanto zgodny m.in. z aktualnym kursem euro.

Przyszłoroczny kalendarz Kia Lotos Race jest obecnie w trakcie opracowania, podobnie jak i szczegółowe regulaminy zawodów. Intencją organizatora jest utrzymanie tej samej liczby rund co w minionym sezonie, czyli sześciu. Zawodnicy z pewnością zawitają na jedyny tor w Polsce – „Poznań”, jeszcze nie wiadomo jakie i ile torów Kia Lotos Race odwiedzi zagranicą. Organizator polskiej markowej serii prowadzi rozmowy m.in. z władzami Deutsche Tourenwagen Masters (DTM) na temat ponownego pojawienia się wyścigowych Picanto w ramach wspólnego weekendu wyścigowego. Po swoim debiucie na torze Lausitzring w Niemczech, uczestnicy i całe zawody KLR spotkały się z bardzo przychylnymi opiniami ze strony władz DTM, które zaprosiły nas do dalszej współpracy.Priorytetem jest obecność podczas zawodów jak najwyższej rangi, co pozwala uczestnikom KLR na nabieranie doświadczenia podczas imprez o światowej renomie. W tym roku Mistrzostwa Picanto towarzyszyły m.in. wspomnianemu DTM, ale także rundzie mistrzostw świata FIA GT oraz mistrzostwom „strefy” Europy centralnej – CEZ.

Podobnie jak i w tym roku, uczestnicy Kia Lotos Race w 2013 będą rywalizować o tytuł Wyścigowego Mistrza Polski Kia Picanto oraz o nagrody rzeczowe i finansowe. Drugi sezon KLR najprawdopodobniej oficjalnie rozpocznie się w maju przyszłego roku. Wyścigowe Mistrzostwa Polski Kia Picanto są najobszerniej relacjonowaną w krajowych mediach rodzimą serią sportów motorowych. W minionym sezonie regularne wiadomości i klasyfikacje KLR pojawiały się w programach informacyjnych o największej oglądalności w TVP i Polsacie. Relacje z poszczególnych rund zamieszczały TVP Sport, Polsat oraz TVN Turbo. Newsy obecne były naturalnie w przestrzeni wirtualnej - partnerowały zawodom portale: Moto.pl i Sport.tvp.pl, współpracowały m.in. Interia.pl, Autoklub.pl, Autocentrum.pl, Auto.dziennik.pl i wiele innych. Nieodłącznym partnerem KLR jest prasa. Materiały o naszych zawodach publikowały m.in: Auto Motor i Sport, Top Gear, Auto Moto, F1 Racing ,WRC, Auto Świat, Motor i Przegląd Sportowy. Informacje o mistrzostwach w ciągu całego sezonu pojawiły się w niemal 200 audycjach telewizyjnych i radiowych, niemal 700 publikacjach internetowych i w blisko 150 prasowych. Ogółem tzw. „zwrot mediowy” dla KLR przekroczył kwotę 5.300. 000 zł.

Kolejny sezon mistrzostw będzie zatem stanowił nie lada wyzwanie na tej płaszczyźnie, któremu organizator postara się sprostać i zapewnić jeszcze lepsze efekty owocujące wzrostem świadomości i rozpoznawalności tej imprezy oraz uczestników.Kia Lotos Race to markowa seria wyścigowa organizowana przez Kia Motors Polska wraz z LOTOS Oil i przy wsparciu PZU, Santander Consumer Bank, Santander Multirent oraz firmy ATT. Uczestnicy rywalizują w cyklu Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski PZM za kierownicami identycznych Kia Picanto 1.2 o seryjnej mocy 85 KM, przygotowanych zgodnie z regulaminem technicznym serii. Nagrodą główną jest samochód osobowy Kia Picanto, lub jego równowartość.

Wszelkie informacje dotyczące udziału i startów w Kia Lotos Race dostępne są pod adresem mailowym klr@kia.com.pl