Media | Materiały dla prasy

Informacje prasowe

Data: 27.09.2012
Autor: Kia Motors Polska

Nowa Kia pro_cee’d w sprzedaży już od wiosny 2013

  • Nowa Kia pro_cee’d na rynkach Europy od wiosny 2013 roku
  • Do wyboru cztery jednostki napędowe i trzy poziomy wyposażenia
  • Obniżenie linii dachu o 40 mm zdradza większe zacięcie sportowe
Salon Samochodowy w Paryżu to doskonała okazja dla Kia Motors Corporation do zaprezentowania trzeciej wersji nadwozia z nowej rodziny cee’d – trzydrzwiowego pro_cee’da. Wchodzący do sprzedaży w Europie na wiosnę 2013 model – podobnie jak przedstawiona w marcu w Genewie Kia cee’d czy najnowsza Kia Sportswagon – jest jeszcze bardziej wyrafinowany i satysfakcjonujący w prowadzeniu niż poprzednik. Nowa Kia pro_cee’d posiada identyczny zestaw silników i skrzyń biegów, a także wszelkie zalety i ulepszenia techniczno-komfortowe co pozostałe modele rodziny cee’d drugiej generacji. Zmianom nie uległa również długość całkowita (4310 mm) pojazdu i rozstaw osi (2650 mm). Samochód poszczycić się może natomiast istotnymi zmianami stylistycznymi jako model trzydrzwiowy o wyraźnym sportowym zacięciu.
Linia dachu obniżona została o 40 mm, a słupek środkowy przesunął się do tyłu o 220 mm. Nowe są także panele karoserii za słupkiem „B”, okna boczne oraz słupek tylny „C” wraz z tylną klapą nadwozia, zderzakiem tylnym i tylnymi światłami zespolonymi.“Kia pro_cee’d wyzwala emocje i emanuje energią na każdej płaszczyźnie” – wyjaśnia Peter Schreyer, główny projektant (CDO) Kia Motors. “Wystarczy jedno spojrzenie, aby zrozumieć, że to samochód, który chce się nie tylko mieć, ale przede wszystkim prowadzić. Kia wkroczyła w nowy etap w dziedzinie designu samochodów, a pro_cee’d jest zwiastunem kierunku, w którym podąża” – dodaje Peter Schreyer.

Aby jeszcze bardziej wyróżnić się od „reszty” firmowej stajni, nowa Kia pro_cee’d oferowana będzie w sześciu kolorach nadwozia. 

Do elementów charakterystycznych należą – w zależności od wersji modelowej − unikalna chromowana na czarno krata chłodnicy, światła do jazdy dziennej i tylne lampy zespolone w technologii LED. Uwagę zwraca również nowa oferta wzorów felg z lekkiego stopu aluminium. Dostępne wyposażenie Premium obejmuje skórzaną tapicerkę foteli, skórzane wykończenie kierownicy, wykończenie deski rozdzielczej i konsoli centralnej czarnym materiałem o wysokim połysku Piano Black czy aluminiowe nakładki na pedały. Wśród opcji zwiększających walory użytkowe oraz bezpieczeństwo są elektrycznie składane i podgrzewane lusterka boczne z lampkami podświetlającymi podłoże oraz system monitoringu ciśnienia w ogumieniu.„Od swojej premiery w roku 2007, pierwszy model Kia pro_cee’d zakupiło ponad 55 000 klientów w krajach Europy, co stanowiło 12% sprzedaży linii modelowej cee’da. Wyrafinowana stylistyka pro_cee’da drugiej generacji zaskakuje jeszcze bardziej, dlatego spodziewamy się, że poziom sprzedaży Kia w niszowym fragmencie tak popularnego segmentu C wzrośnie adekwatnie − powiedział Benny Oeyen, wiceprezes ds. marketingu i planowania produktu Kia Motors Europe.

ZOBACZ: DANE TECHNICZNE KIA PRO_CEE'D