Media | Materiały dla prasy

Informacje prasowe

Data: 27.09.2012
Autor: Kia Motors Polska

Cztery premiery Kia na Salonie Samochodowym w Paryżu

  • Kia Carens - światowa premiera nowego MPV klasy kompaktowej (na rynku polskim w pierwszym kwartale 2013)
  • Kia pro_cee’d - światowy debiut (na rynku polskim w pierwszym kwartale 2013)
  • Kia Optima Hybrid – premiera europejska (na rynku polskim jeszcze w tym roku)
  • Kia Sorento FL – europejska premiera zmodernizowanego SUVa (na rynku polskim jeszcze w tym roku)
Salon Samochodowy Mondial de l’Automobile 2012 w Paryżu jest sceną dwóch światowych premier nowych modeli rodziny Kia. Po raz pierwszy zaprezentowane zostały: nowy MPV klasy kompaktowej Kia Carens oraz sportowa Kia pro_cee’d drugiej generacji. W skali europejskiej debiutuje w Paryżu nowy sedan Kia Optima Hybrid oraz zmodernizowany SUV Kia Sorento. Kia powraca do jednego z najbardziej konkurencyjnych segmentów europejskiego rynku motoryzacyjnego w wielkim stylu z nastawionym na sukces mocnym zawodnikiem typu MPV. Zaprojektowana z myślą o wymagającym i dynamicznym stylu życia nowoczesnych rodzin, stylowa i sportowa Kia Carens wyróżnia się aerodynamicznym designem nadwozia typu „cab forward”, niezwykle przestronnym wnętrzem w wariancie z pięcioma lub siedmioma fotelami oraz wyposażeniem, gwarantującym komfort i bezpieczeństwo jazdy. Samochód dostępny będzie z czterema jednostkami napędowymi do wyboru o mocy od 115 do 177 KM i emisji CO2 już od 118 g/km. 

Produkowana w słowackiej fabryce w Żylinie Kia pro_cee’d łączy w sobie wszelkie zalety i ulepszenia pozostałych modeli rodziny cee’d drugiej generacji, przy jednoczesnym wyraźnym wzmocnieniu sportowego wyglądu, który przyniósł ogromną popularność jej poprzedniej wersji. Model opiera się na identycznym zestawie silników, skrzyń biegów i zespołów podwozia jak pięciodrzwiowa Kia cee’d oraz Sportswagon. 
Choć długość całkowita (4310 mm) i rozstaw osi (2650 mm) pozostaje bez zmian, linia dachu jest niższa o 40 mm, a słupek środkowy został przesunięty do tyłu o 220 mm. Nowe są także panele karoserii za słupkiem „B”, okna boczne oraz słupek tylny „C” wraz z tylną klapą nadwozia, tylnymi światłami zespolonymi i zderzak tylny. 

Przeznaczona wyłącznie na rynki Europy w wersji dla ruchu prawostronnego nowa Optima Hybrid jest pierwszym samochodem o napędzie benzynowo-hybrydowym w europejskim segmencie „D”. Samochód wykorzystuje innowacyjny system Kia „parallel hybrid”, w skład którego wchodzi 2,0-litrowa jednostka benzynowa i 30-kilowatowy silnik elektryczny. Łączna moc 190 KM pozwala uzyskać przyspieszenie 0-100 km/h w ciągu 9,4 sekundy i prędkość maksymalną 192 km/h przy wiodącej w tej klasie oszczędności paliwa (5,4 l/100 km) oraz niskiej emisji CO2 na poziomie 125 g/km. SUV Kia Sorento charakteryzuje się istotnymi zmianami, do których należą m.in. zmodernizowana konstrukcja skorupy nadwozia, nowy silnik benzynowy 2.4 GDI o mocy 192 KM oraz ulepszone jednostki wysokoprężne o niższym poziomie zużycia paliwa i emisji spalin. Nowy odświeżony model Sorento to także bardziej wyrafinowany komfort jazdy oraz bogatsze wyposażenie high-tech i gwarancja bezpieczeństwa. 

„Tegoroczne premiery najnowszych modeli w Paryżu reprezentują szerokie spektrum segmentów rynkowych, w których jesteśmy obecni oraz potencjał rosnącej gamy produktowej Kia” − powiedział Hyoung-Keun Lee, wiceprezes i dyrektor wykonawczy (CEO) Kia Motors Corporation. „Nowa Kia Carens została stworzona z myślą o ofercie skierowanej do rodzin prowadzących dynamiczny i aktywny tryb życia, a na co dzień poszukujących połączenia elegancji i funkcjonalności. Kia pro_cee’d drugiej generacji to przede wszystkim stylowa ekspresja energii i dynamizmu z każdego dosłownie zarysu nadwozia. Pozostałe dwa paryskie debiuty to również istotny krok naprzód dla koncernu Kia. Optima Hybrid potwierdza doskonałość inżynierii i zaawansowanych technologii, które w sposób szczególny stanowią o atrakcyjności naszej marki. Odświeżone Sorento pozostaje bardzo silnym zawodnikiem w segmencie SUV, legitymującym się wyszukanym komfortem jazdy przy obniżonym zużyciu paliwa” – dodaje Hyoung-Keun Lee. 

Transmisja na żywo z konferencji prasowej Kia Motors podczas Salonu Samochodowego w Paryżu już 27 września 2012 na stronie www.kiamotors.com. Początek relacji o godz. 17:30.