Media | Materiały dla prasy

Informacje prasowe

Data: 12.07.2012
Autor: Kia Motors Polska

KIA Amateur Australian Open 2012.
Święto tenisa amatorskiego w Warszawie – Narodowe Mistrzostwa Polski „atp”

Już w najbliższą sobotę, w Warszawie rusza na kortach KS Warszawianka największa amatorska impreza tenisowa – XXVIII Narodowe Mistrzostwa Polski „atp”.
Po kilku latach nieobecności najlepszych tenisistów-amatorów w stolicy wracają teraz do Warszawy szeroką ławą. O tytuły mistrzów Polski rywalizować będzie bowiem ponad 350 amatorów z całego kraju i nie tylko. Zgłoszenia do turnieju napłynęły także z zagranicy, a najdłuższy dystans do przebycia mieli polonusi z Florydy.

Mecze rozgrywane będą w 13 męskich i 10 kobiecych kategoriach indywidualnych, w grach deblowych oraz także w kategorii mikstów. Ta ostatnia kategoria cieszy się wyjątkowym zainteresowaniem obserwatorów i samych zawodników, gdyż zwycięzcy gry mieszanej zostaną uhonorowani przez sponsora głównego mistrzostw – firmę KIA Motors Polska sp. z o.o. nagrodą specjalną – wyjazdem na turniej wielkoszlemowy Australian Open w styczniu 2013 r. Niejako w pakiecie dojdzie wygrywającej parze dodatkowa atrakcja, jaką będzie reprezentowanie Polski w turnieju KIA Amateur Australian Open. Będą mogli zagrać m.in. na trawie słynnego klubu Kooyong, gdzie jeszcze w latach 80-tych rozgrywano wielkoszlemowe zmagania najlepszych na świecie.KIA została głównym sponsorem wielkoszlemowego turnieju tenisowego Australian Tennis Open w 2002 roku. Występując w roli głównego sponsora Australian Open – KIA Motors Corporation zdobyła niezwykłą szansę wykorzystania tego prestiżowego wydarzenia sportowego jako elementu swej globalnej strategii marketingowej.
Jedną z najważniejszych imprez towarzyszących turniejowi Australian Open jest właśnie tenisowy turniej amatorski - KIA Amateur Australian Open (AAO). KIA AAO organizowany jest w wielu krajach na całym świecie a jego głównym założeniem jest propagowanie gry w tenisa oraz umożliwienie amatorom gry na tych samych kortach, na których o najwyższe laury walczą zawodowcy. Światowy finał AAO odbywa się co roku w Melbourne podczas ostatniej fazy turnieju Australian Open.

To jednak nie jedyne nagrody czekające na najlepszych polskich amatorów. Organizatorzy przewidują dla najlepszych medale, dyplomy i oczywiście nagrody rzeczowe od sponsorów technicznych mistrzostw. 
Wśród wszystkich uczestników posiadających aktualną licencję „amatorskiego tenisa polskiego” zostaną rozlosowane dwa zaproszenia na trzydniowe szkolenia w Akademii Nicka Bollettieriego w Bradenton na Florydzie obejmujące także przelot do USA.

W trakcie mistrzostw, w niedzielny wieczór, odbędzie się podsumowanie roku „atp”, podczas którego rozdane zostaną nagrody i wyróżnienia za rok 2011. Gala połączona będzie z tradycyjnym „players party”, gdzie spodziewana jest wyjątkowo wysoka frekwencja…

Więcej informacji na temat XXVIII Narodowych Mistrzostw Polski „atp” na stronie: www.atp.org.pl