Media | Materiały dla prasy

Informacje prasowe

Data: 12.06.2012
Autor: Kia Motors Polska

Siedem lat gwarancji. Siedem lat gwarantowanych zwycięstw. Siódme w karierze zwycięstwo Rafaela Nadala w turnieju im. Rolanda Garrosa.

Siedem lat gwarantowanych zwycięstw. Hiszpan Rafael Nadal po raz siódmy w karierze zwyciężył w wielkoszlemowym turnieju na kortach ziemnych im. Rolanda Garrosa w Paryżu (pula nagród 18,817 mln euro). Tenisista z Majorki pokonał w finale Serba Novaka Djokovica 6:4, 6:3, 2:6, 7:5. Tenisowy mistrz od 2006 r. jest ambasadorem marki Kia.26-letni Nadal wystąpił w turnieju Rolanda Garrosa po raz ósmy z rzędu, ale triumfował w tej imprezie w latach 2005-08 oraz w ostatnich dwóch sezonach. Do tej pory dzielił rekord ze Szwedem Bjoernem Borgiem, który wygrywał w Paryżu w latach 1974-75 i 1978-81, teraz jest rekordzistą indywidualnie.
Rafael Nadal Parera zadebiutował w gronie zawodowców w 2001 r. wygrywając swój pierwszy mecz w wieku 16 lat. Pierwsze 10 tytułów mistrzowskich zdobył przed ukończeniem 20 roku życia, co jest niepobitym do dziś rekordem w erze "Open". Hiszpan uważany jest za jednego z najwybitniejszych zawodników w historii dyscypliny. Największe sukcesy odnosi na kortach ziemnych, a liczni eksperci skłaniają się do uznania go za najlepszego zawodnika w historii specjalizującego się w grze na tej nawierzchni.

W 2006 r. siedmiokrotny triumfator turnieju Rollanda Garrosa i posiadacz najwyższych trofeów w sumie z 11 turniejów wielkoszlemowych związał się z marką Kia.
Koncern Kia Motors swoją współpracę z mistrzem łączy z głębokim zaangażowaniem się we wspieranie sportu tenisowego. Od sześciu lat systematycznie przedłuża umowę partnerską ze swoim światowym ambasadorem. Tym samym Rafael Nadal pozostaje gwiazdą prasowych i telewizyjnych kampanii reklamowych Kia oraz imprez promocyjnych, m.in. najważniejszych salonów i targów samochodowych.
Pojawiająca się tu liczba siedem jest także symbolem rozwoju technologicznego firmy i troski o użytkowników pojazdów marki Kia. W 2006 r. koncern Kia wprowadził unikatową, w skali globalnego rynku motoryzacyjnego, gwarancję na swoje produkty. Pierwszym samochodem objętym siedmioletnią gwarancja był model cee’d. Obecnie wszystkie oferowane przez producenta w Europie samochody osobowe, od miejskiego Picanto aż po potężne Sorento, są objęte siedmioletnią gwarancją. 
Jest to pełna gwarancja producenta typu ‘bumper-to-bumper’, która dotyczy całego pojazdu przez okres 7 lat (bez limitu kilometrowego w ciągu pierwszych trzech lat) − do łącznego przebiegu 150.000 km. Dla pojazdów fabrycznie nowych gwarancja na perforację wynosi nawet do 12 lat bez limitu km (zależnie od modelu), na powłoki lakierowe 5 lat (lub 150 000 km), na systemy audio i nawigacji 3 lata (lub 100.000 km) a na części zamienne, akcesoria i akumulatory – 2 lata.

Siedmioletnia gwarancja to najlepsza tego typu oferta na europejskim rynku, dająca użytkownikom samochodów Kia pewność i spokój. Cechy cenione przez każdego i niezbędne mistrzom. Bo chociaż Rafael Nadal w turnieju Rolanda Garrosa zdobył już ową magiczną siódemkę, to życzymy mu kolejnych zwycięstw w Paryżu i innych potyczkach wielkoszlemowych. Taka siódemka czeka przecież na niego w Australii, US Open czy Wimbledonie. I oczywiście na każdego klienta Kia.