Media | Materiały dla prasy

Informacje prasowe

Data: 11.05.2012
Autor: Kia Motors Polska

Nowa, nowoczesna siedziba Kia Motors Polska

Firma Kia Motors Polska, będąca oficjalnym przedstawicielstwem koreańskiego koncernu Kia w Polsce zmieniała swoją siedzibę. Decyzja o zmianie adresu związana była z dynamicznym rozwojem spółki, zwiększającą się stale sprzedażą aut marki Kia oraz rosnącą liczbą pracowników. Nowe biuro położone jest w Warszawie, przy ul. Puławskiej 366, zaledwie kilkaset metrów od poprzedniej siedziby KMP. Numery telefonów oraz godziny pracy biura pozostały bez zmian: 08.00-17.00 (przerwa na lunch 12.00-13.00).Na powierzchni użytkowej 2.444 m2 mieszczą się przestronne biura, nowoczesne sale szkoleniowe, konferencyjne, stołówka, pomieszczenia gospodarcze i zaplecze techniczne. Z tyłu budynku budowany jest obecnie centralny magazyn części zamiennych Kia. Na parterze, jak przystało na importera motoryzacyjnego, pod koniec maja otwarty zostanie nowoczesny salon Kia należący do dealera AS Motors. Pod i obok budynku znajdują się parkingi na 80 samochodów. 
Przy projektowaniu i wyposażaniu nowej siedziby Kia Motors Polska zwrócono szczególną uwagę na wykorzystanie nowoczesnych i proekologicznych rozwiązań.

„Zmiana siedziby naszej firmy była decyzją strategiczną, związaną nie tylko z dynamicznym rozwojem spółki, wzrostem sprzedaży oraz liczby zatrudnionych pracowników ale przede wszystkim odzwierciedleniem kierunku, w jakim zmierza marka Kia. Jesteśmy producentem nowoczesnych, wysokiej jakości samochodów, dlatego na nowe biuro wybraliśmy miejsce, które odzwierciedla te wartości” – powiedział Wojciech Szyszko, Dyrektor Zarządzający Kia Motors Polska.W Polsce Kia Motors rozpoczęła działalność w 1995 roku. Początkowo działała pod nazwą PB Motors, a we wrześniu 1997 roku firma zmieniła nazwę na Kia Motors Polska Sp. z o.o. (KMP). Firma w 100% jest własnością koreańską. Sieć dealerska składa się obecnie z 70 punktów sprzedaży oraz 70 punktów serwisowych, w których pracuje ponad 2.500 osób. W roku 2011 do klientów trafiło w Polsce 16.329 szt. samochodów marki Kia, co oznacza kontynuację trendu wzrostowego odnotowanego w latach poprzednich. Koreański koncern umocnił tym samym swoją bardzo dobrą, ósmą lokatę pośród wszystkich importerów w Polsce.


Nowy adres siedziby Kia Motors Polska Sp. z o.o.

ul. Puławska 366
02-819 Warszawa
tel: 022 546 40 00
www.kia.pl