Media | Materiały dla prasy

Informacje prasowe

Data: 08.06.2011
Autor: Kia Motors Polska

KIA LOTOS RACE – eliminacje o dwa dni dłużej! 
Arroxx nowym partnerem projektu!

Niemal 12.000 osób przystąpiło dotychczas do konkursu Kia Lotos Race 2011, rejestrując się na stronie internetowej imprezy. Ponad 70 procent z nich pomyślnie przeszło wirtualne testy, a ponad 1000 wyruszyło na kartingowe tory, by uzyskać swój czas okrążenia kwalifikujący do udziału w półfinałach. Z powodu dużego zainteresowania organizator postanowił przedłużyć czas trwania eliminacji o dwa dni i ostatecznie zakończą się one w niedzielę 12 czerwca a nie, jak wcześniej planowano, 10 czerwca 2011.
Eliminacje do Kia Lotos Race odbywają się na wyselekcjonowanych torach kartingowych w całym kraju, a ich lista znajduje się na stronie www.kialotosrace.plPrzed uczestnikami tego unikatowego projektu został zatem tylko jeden weekend, by uzyskać swój rekordowy czas okrążenia i dostać zaproszenie do półfinałowych wyścigów.
Już 25 czerwca rozpocznie się natomiast pierwszy z sześciu, regionalny półfinał który zostanie zorganizowany na otwartym torze kartingowym w Koszalinie, na terenie Ośrodka Sportów Motorowych „Motopark”.
Z zaproszonej tam grupy uczestników zostanie wyłoniona pierwsza trójka szczęśliwców, którzy trafią do szkoły jazdy „Rallyland” Tomasza Kuchara.Tuż przed półfinałami do partnerów Kia Lotos Race 2011 dołączyła firma Arroxx, która ubierze w profesjonalne kombinezony, kaski i rękawice uczestników imprezy biorących udział w półfinałach oraz w finałowym szkoleniu. Arroxx jest holenderską firmą specjalizującą się w produkcji odzieży na potrzeby sportów motorowych."Konkurs Kia Lotos Race jest unikatowym projektem skierowanym do młodych ludzi, a firma Arroxx zawsze chętnie uczestniczy w aktywnym promowaniu sportów motorowych i bezpieczeństwa.
Jesteśmy uznanym producentem odzieży przeznaczonej do sportu kartingowego i motorsportu, dystrybuującym produkty w 37 krajach i ciągle rozszerzającym nasz rynek. Arroxx znany jest z najlepszego stosunku ceny do jakości w przemyśle motorowym. Produkty Arroxx to wysoki standard w trwałości materiałów, komforcie użytkownika i design. Przystępność to kluczowe słowo w naszym asortymencie. 
Widzimy szereg wspólnych celów w tej imprezie. Zarówno kształcenie przyszłych mistrzów kierownicy, jak i położenie dużego nacisku na kwestie związane z bezpieczną jazdą i świadomością za kierownicą, są zgodne z filozofią naszej marki. Cieszymy się, że półfinaliści i finaliści Kia Lotos Race 2011 będą mogli wejść w profesjonalny świat wyścigów nosząc na sobie produkty Arroxxa”
- powiedział Paweł Kozubiński, przedstawiciel holenderskiej firmy w Polsce.