„Chomiczy Big Brother” – czyli Kia Motors Polska na Facebooku
dodano: 09.09.2010

W sierpniu br. wystartował oficjalny fanpage Kia Motors Polska. Rozpoczęciu kampanii na Facebooku towarzyszy nietypowa akcja zorganizowana przy współpracy z Warszawskim ZOO, skąd na żywo przez 24 godziny na dobę można na facebookowym profilu firmy obserwować życie prawdziwych chomików dżungarskich. 

Pomysł akcji nawiązuje do globalnej kampanii reklamowej Kia Soul pod hasłem „The new way to roll”, w której motywem przewodnim są właśnie chomiki. 
http://www.youtube.com/watch?v=i8eKU3CP_m8&feature=player_embedded 

- Od samego początku Soul miał być samochodem, który dotrze do zupełnie nowej grupy klientów i przyciągnie do naszej marki osoby młode oraz młode duchem. Nowatorski i oryginalny Soul został zaprojektowany tak, aby wybić się spośród konkurencji. Ten sam twórczy proces tworzenia doprowadził do powstania kreatywnej kampanii reklamowej z chomikami w roli głównej, która miała wyróżnić się na tle wszystkich reklam samochodów - tłumaczy Wojciech Szyszko, dyrektor zarządzający Kia Motors Polska. Urocze chomiki spodobały się nam od razu i dlatego też postanowiliśmy wykorzystać je również na naszym rodzimym rynku – dodaje Szyszko.

Kampania odniosła już wielki sukces w Stanach Zjednoczonych przyczyniając się do znacznego wzrostu sprzedaży modelu Kia Soul. Sama kreacja szybko znalazła uznanie nie tylko w konkursach reklamy, ale także wśród internautów. Umieszczone na serwisie Youtube reklamy z chomikami osiągnęły już ponad 5 mln wyświetleń. 

Celem realizowanej akcji na Facebooku jest promocja filmów reklamowych „The New way to roll”, budowanie kanału stałego kontaktu z użytkownikami oraz promocja modelu Kia Soul. Na fanpage’u prowadzona jest komunikacja angażująca fanów w życie chomików oraz nawiązująca stylistyką języka oraz tematyką do subkultury hiphopowej, czyli spójnie z klimatem filmów reklamowych. By przyciągnąć jak największą rzeszę fanów, realizowana jest seria konkursów z nagrodami. 

Chomiki, które można obserwować pod adresem www.facebook.com/KiaMotorsPolska, można również odwiedzić w Warszawskim ZOO. Terrarium, do którego na stałe podłączone są dwie kamery, umieszczone zostało w jednym z najchętniej odwiedzanych miejsc w Ogrodzie – słoniarni.

Za przygotowanie projektu odpowiada agencja nowych mediów Media Contacts, za strategię i realizację - agencja social media brand karma. Streaming do kampanii dostarcza Liveroom - firma specjalizująca się w wideo streamingu oraz łączeniu działań opartych o treści wideo z aktywnością w social media.