Rusza II edycja Pucharu Polski Amatorów w Kitesurfingu KIA Soul Surfing Cup 2010
dodano: 17.06.2010

Już od 3 lipca nadmorskie miejscowości opanowane zostaną przez potężne kolorowe latawce i kitesurferów. Wszystko to za sprawą II edycji Pucharu Amatorów w Kitesurfingu KIA Soul Surfing Cup 2010, którego współorganizatorem jest firma Kia Motors Polska.

Na 5 gorących weekendów polskie plaże opanują tropikalne klimaty: wysportowane, opalone ciała, surferzy, zawody siatkówki plażowej, aerobik na plaży, turnieje na konsolach Xbox, wieczorne koncerty, dobrze wyposażone beach bary i wiele innych atrakcji. Podobnie jak w ubiegłym roku miasteczka KIA Soul Surfing Cup tętnić będą życiem od rana do zmroku. 

Cała impreza będzie miała charakter tour'u, który rozegrany zostanie w 5 nadmorskich miejscowościach: Chałupach, Łebie, Ustce, Kołobrzegu i Gdyni. Pierwsze spotkanie odbędzie się już w dniach 3-4 lipca w Chałupach. 

Firma Kia Motors Polska zaprasza wszystkich, którzy do tej pory nie mieli szansy, możliwości bądź też nie czuli się na siłach do startu w zawodach dla zaawansowanych riderów. W trakcie imprezy wziąć będzie można udział w Akademii Surfingu, gdzie każdy chętny będzie mógł skorzystać z porad profesjonalnych zawodników i instruktorów. Główną planowaną konkurencją będzie freestyle rozgrywany w postaci Expression Session a zwycięzca rankingu kategorii mężczyzn i kobiet otrzyma w nagrodę zaproszenie na egzotyczne Kite Safari.

Imprezom towarzyszyć będą pokazy freestyle'owe w takich dyscyplinach jak Kitesurfing, Wakeboarding, Skimboarding oraz Trial. Organizatorzy zadbają także o dodatkowe atrakcje dla osób towarzyszących zawodnikom. Będą oni mogli wziąć udział w różnego rodzaju konkursach z nagrodami czy rozgrywkach w piłkarzyki a najmłodsi uczestnicy będą mogli bawić się w specjalnie dla nich przygotowanych strefach. Wszystkie chętne osoby skorzystają także z jazd testowych Kia Soul – modelem, który szczególnie podoba się osobom młodym duchem, bez względu na wiek. Bo przecież młodość to stan ducha, nie ciała...

Rywalizacji i zajęciom na plaży towarzyszyć będzie muzyka klubowa, którą zapewnią gwiazdy polskiej i zagranicznej muzyki klubowej oraz hip-hopowej. Po zakończeniu rywalizacji sportowej odbywać się będą After Party w rytmach House, Drum'n'Bass oraz Elektro. Gościem Specjalnym tegorocznego finału KIA Soul Surfing Cup w Gdyni będą „mistrzowie gramofonów” - Scratch Perverts. 

Kalendarz KIA Soul Surfing Cup 2010

03-04.07.2010 - Chałupy IV - Kemping Solar
17-18.07.2010 - Łeba - Plaża A - Costa Dorada
31.07-01.08.2010 - Ustka - Plaża Wschodnia - Baya Beach
14-15.08.2010 - Kołobrzeg - Plaża Morskie Oko
28-29.08.2010 - Finał Gdynia - Plaża Śródmieście

Więcej szczegółów znaleźć można na stronie www.kiacup.pl