PEŁNA 7-letnia gwarancja na WSZYSTKIE modele Kia w Europie
dodano: 05.01.2010

Znakomite wyniki sprzedaży za rok 2009 i początek Nowego Roku 2010 to doskonała okazja dla Kia Motors Europe by wprowadzić wiodącą w skali przemysłu motoryzacyjnego, 7-letnią gwarancję producenta na wszystkie modele Kia sprzedawane w Europie. Po raz kolejny potwierdza się więc trafność markowego motto ‘The Power to Surprise’. 

Podążając drogą sukcesu, jakim okazało się wprowadzenie pod koniec roku 2006 unikalnej i nowatorskiej „7-letniej gwarancji Kia” na produkowane w Europie samochody Kia cee’d – gwarancja tego typu obejmować teraz będzie wszystkie modele marki Kia sprzedawane na rynkach europejskich, od popularnego Picanto – aż do wieńczącego oferowaną gamę modelową SUVa Kia Sorento. 

Nowa 7-letnia gwarancja Kia dotyczy wszystkich fabrycznie nowych pojazdów marki Kia sprzedawanych i rejestrowanych w ponad 20 krajach Europy od dnia 1 stycznia 2010 roku. Jest to pełna gwarancja producenta typu ‘bumper-to-bumper’, którą objęty jest cały pojazd przez okres 7 lat bez limitu kilometrowego w ciągu pierwszych trzech lat* − do łącznego przebiegu 150.000 km. Dla pojazdów fabrycznie nowych gwarancja na perforację wynosi nawet do 12 lat bez limitu km (zależnie od modelu), na powłoki lakierowe 5 lat (lub 150 000 km), na systemy audio i nawigacji 3 lata (lub 100.000 km) a na części zamienne, akcesoria i akumulatory – 2 lata. 

Ważną zaletą nowej gwarancji – oprócz 7-letniego „świętego spokoju” dla pierwszego nabywcy – będzie możliwość jej przeniesienia na kolejnych właścicieli pojazdu. Z gwarancji wyłączone jest normalne zużycie eksploatacyjne (‘wear & tear’) takich elementów, jak ogumienie, klocki hamulcowe i okładzina cierna sprzęgła. 

„Nasza deklaracja, by stać się światowym producentem motoryzacyjnym Nr 1 pod względem satysfakcji klienta jest wciąż aktualna i 7-letnia gwarancja na wszystkie modele Kia to kolejny krok w tym kierunku. Spowoduje ona niewątpliwie większy ruch w salonach dealerskich i w konsekwencji – wzrost sprzedaży w roku 2010 i w latach następnych.” – powiedział Paul Philpott, dyrektor naczelny (CEO) Kia Motors Europe. „Nowa 7-letnia gwarancja Kia jest po prostu najlepszą i najdłuższą spośród udzielanych na pojazdy w Europie. Właściciel samochodu marki Kia ma teraz ‘święty spokój’ przez znacznie dłuższy czas oraz pewność, iż jego pojazd zyskuje na wartości jako używany w momencie sprzedaży.” – dodał Paul Philpott. 


*) Nowa gwarancja Kia nie przewiduje limitu kilometrowego przez pierwsze 3 lata jej trwania (za wyjątkiem pojazdów używanych jako taksówki, dla których ważność gwarancji ograniczona jest do przebiegu 150.000 km). W całym okresie gwarancji przebieg pojazdu ograniczony jest do 150.000 kilometrów. 7-letnią gwarancją nie są objęte samochody dostawcze (na rynku polskim K2900).