Kia Cadenza – oto nowy, luksusowy sedan koreańskiego koncernu
dodano: 20.10.2009

Kia Motors Corporation ujawniła pierwsze oficjalne zdjęcia nowego, eleganckiego sedana o nazwie Kia Cadenza. Limuzyna wywodzi się bezpośrednio z samochodu koncepcyjnego KND-5, który zadebiutował w kwietniu 2009 roku podczas Salonu Samochodowego w Seulu. Światowa premiera Kii Cadenza odbędzie się pod koniec bieżącego roku na międzynarodowych salonach samochodowych w Arabii Saudyjskiej, Kuwejcie i Dubaju.

Nazwa „Cadenza” pochodzi się z włoskiego języka muzycznego – nawiązując do piękna solowych popisów koncertowych i arii operowych. Jest więc doskonałym symbolem dynamiki wyjątkowej stylizacji oraz ekskluzywnego image nowej propozycji rynkowej Kia.
Sportowa i elegancka Cadenza wyróżnia się agresywnym zarysem świateł głównych w otoczeniu diod LED oraz atletycznym przetłoczeniem burt karoserii. Grill chłodnicy wraz ze stylowymi światłami tylnymi akcentuje zamierzony charakter ‘high-tech’ samochodu i markowy DNA designu Kia. 
We wnętrzu dominuje innowacyjna i futurystyczna tablica przyrządów. Kierowcę wita łagodne oświetlenie podłogi i wnętrza – wraz z nastrojową wstęgą świetlną, która biegnie wzdłuż deski rozdzielczej pomiędzy przednimi drzwiami tworząc ciepłą atmosferę w kabinie pojazdu. 
Dzięki atrakcyjnej stylizacji oraz dynamice osiągów – w połączeniu z przyjaznym użytkownikowi wyposażeniem – Kia Cadenza jest pewnym kandydatem na lidera segmentu pełnowymiarowych sedanów klasy wyższej. 
Wyposażenie Cadenzy obejmować będzie podgrzewane koło kierownicy (idealne na zimę w krajach o surowszym klimacie), elektryczną regulację długości siedziska foteli (komfort podparcia ud kierowcy/pasażera), wentylację przednich foteli (przydatne w krajach o klimacie cieplejszym) oraz system automatycznego usuwania zamglenia szyby czołowej. 

Kia Cadenza produkowana będzie obok Nowego Sorento w zakładzie Hwasung i wejdzie do sprzedaży w Korei oraz na rynkach Bliskiego Wschodu pod koniec bieżącego roku. Na innych rynkach światowych pojazd dostępny będzie w roku 2010. Koncern Kia obecnie nie planuje wprowadzenia tego sedana na rynki Europy.

* * *

Uwaga: zdjęcia jakości ‘high resolution’ dostępne są na oficjalnym blogu Kia pod adresem www.kia-buzz.com
Materiały video dostępne są na stronie www.thenewsmarket.com/kiamotors w formie standardowej FTP lub streaming video oraz wysokiej jakości zdjęć do ściągnięcia via Flash, MPEG-2, Quick Time oraz Windows Media. Rejestracja i pobieranie materiałów dla celów medialnych jest bezpłatne.