Ruszył Puchar Polski Amatorów w Kitesurfingu KIA Soul Surfing Cup 2009
dodano: 03.07.2009

Firma Kia Motors Polska zaprasza wszystkich, którzy do tej pory nie mieli szansy, możliwości bądź też nie czuli się na siłach do startu w zawodach dla zaawansowanych riderów na pierwszy polski Puchar Amatorów w Kitesurfingu KIA Soul Surfing Cup 2009.
Impreza będzie miała charakter Tour'u, który rozegrany zostanie w 4 nadmorskich miejscowościach: Rewie, Łebie, Kołobrzegu i Chałupach. Pierwsze spotkanie odbędzie się w dniach 18-19 lipca w Rewie. W trakcie imprezy wziąć będzie można w Akademii Surfingu, gdzie każdy chętny będzie mógł skorzystać z porad profesjonalnych zawodników i instruktorów. Główną planowaną konkurencją będzie freestyle rozgrywany w postaci Expression Session a zwycięzca rankingu kategorii mężczyzn i kobiet otrzyma w nagrodę dwutygodniowy pobyt w brazylijskim raju Surf Village!
Imprezom towarzyszyć będą pokazy freestyle'owe w takich dyscyplinach jak Kitesurfing, Wakeboarding, Skimboarding oraz Trial. Organizatorzy nie zapomnieli także o wszystkich osobach towarzyszących zawodnikom. W Rewie przykładowo przez cały dzień będzie można brać udział w różnego rodzaju konkursach z nagrodami czy rozgrywkach w piłkarzyki a najmłodsi uczestnicy poszukiwać będą skarbów przy pomocy wykrywacza metalu... Wszystkie chętne osoby będą mogły skorzystać także z jazd testowych Kia Soul.
Rywalizacji i zajęciom na plaży towarzyszyć będzie muzyka klubowa, którą zapewnią gwiazdy polskiej i zagranicznej muzyki klubowej oraz hip-hopowej. Po zakończeniu każdej sobotniej rywalizacji sportowej odbywać się będą After Party w rytmach House, Drum 'n' Bass oraz Electro a wśród zaproszonych gości znajdą się m.in.: Ros, Benito, Glasse, MC Conrad oraz LTJ Bukem.
Każda niedziela po zawodach to pokazy Freestyle, Akademia Surfingu oraz muzyka w wykonaniu artystów z trójmiejskiej sceny Hip-Hop – Dwazera, Brahu, Zawodnik, Kaszalot, Funkloopy.

Kalendarz KIA Soul Surfing Cup 2009
Tour Rewa - Cypel - 18-19.07.2009
Tour Łeba - Plaża B - 25-26.07.2009
Tour Kołobrzeg - Plaża Główna - 01-02.08.2009
Finał Tour Chałupy - IV Kemping Solar - 08-09.08.2009

Więcej szczegółów znaleźć można na stronie www.kiacup.pl