Kia No 3 na wystawie produktów koreańskich w Pałacu Kultury i Nauki
dodano: 02.07.2009

W dniach 7-9 lipca 2009 r. w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie odbędzie się wystawa produktów koreańskich "Korea Products Exhibitions", w ramach której zaprezentuje się ponad 50 prężnie rozwijających się firm koreańskich. Będzie to przegląd przemysłu wytwórczego Republiki Korei, prezentacja oferty koreańskich przedsiębiorców oraz okazja do nawiązania współpracy polskich firm z koreańskimi. Obok wiodących producentów elektroniki, telefonów komórkowych czy artykułów spożywczych ekspozycję swoją zapowiedziała także firma Kia Motors Polska, która wykorzystując to wydarzenie zaprezentuje po raz pierwszy w Polsce samochód koncepcyjny Kia No 3.
Gospodarzem imprezy jest Koreańska Agencja Promocji Handlu i Inwestycji (KOTRA) oraz Ministerstwo Gospodarki Korei (MKE). Przez trzy dni każdy będzie mógł zobaczyć produkty wytworzone według najnowszych koreańskich technologii. Kilkudziesięciu wystawców pokaże swoje telefony, telewizory, komputery, gry komputerowe oraz samochody. 
Obok inteligentnych telefonów komórkowych, telewizorów o grubości 3 cm, czy odkurzaczy samodzielnie sprzątających mieszkanie podziwiać będzie można samochody wytwarzane przez koncern Kia. Obok policyjnego cee’da, zmodernizowanego, objętego 7 letnią gwarancją Sportage, Soula i wyścigowego pro-cee’da Kia zaprezentuje po raz pierwszy w Polsce No3. Jest to najnowszy samochód koncepcyjny koreańskiego koncernu, który łączy w sobie wymiary typowe dla segmentu B z obszernym i funkcjonalnym wnętrzem pojazdu MPV. Auto zbudowane na płycie podłogowej Soula powstało pod nadzorem głównego stylisty marki - Petera Schreyera. Zapewnia on, że finalna wersja modelu, która światową premierę będzie miała w połowie września tego roku podczas salonu samochodowego we Frankfurcie, różnić się będzie tylko kilkoma drobnymi szczegółami. 
No 3 podobnie jak bijący rekordy sprzedaży cee’d, powstał z myślą o rynkach Europy we frankfurckim Kia Design Centre Europe. Pod względem stylistycznym będzie to z pewnością jeden z najciekawszych modeli segmentu. Auto produkowane będzie w czeskiej fabryce Hyundaia w Noszowicach i na polski rynek trafi już pod koniec tego roku.

Wstęp na otwartą w godzinach 10.00 -17.00 wystawę (wejście od ul. Marszałkowskiej) będzie bezpłatny. Podczas imprezy wzornictwo towarów nie będzie jedyną okazją do zetknięcia się z koreańską kulturą i sztuką. W specjalnie urządzonym kąciku rozrywkowym zaprezentują się twórcy koreańskich seriali telewizyjnych dla dzieci i dorosłych. Będzie też można pograć w najnowsze gry komputerowe. Dodatkową atrakcją będą konkursy wiedzy o Korei z nagrodami. 

Wystawa produktów koreańskich to także znakomita okazja dla polskich przedsiębiorców do nawiązania wartościowych kontaktów handlowych, zawarcia kontraktów importowych i eksportowych, a także możliwość zostania przedstawicielami koreańskich firm w Polsce.