Kia cee’d na szczycie segmentu C brytyjskiej ankiety Driver Power
dodano: 22.04.2009
  • Szóste miejsce Kia cee’d w klasyfikacji generalnej.
  • Ponad 21.000 kierowców zadowolonych z jakości, niezawodności i osiągów gamy cee’da.
  • Bezpośredni rywal VW Golf – dopiero na drugim miejscu.
Jak informuje Kia Motors, pierwsze miejsce w kategorii Compact Family (rodzinnych kompaktów) ankiety Driver Power zajął samochód Kia cee’d, wyprzedzając zdecydowanie Volkswagena, Toyotę, Fiata oraz inne znane marki. Driver Power jest niezależnym badaniem ocen niezawodności pojazdów i satysfakcji konsumenckiej prowadzonym przez brytyjski magazyn Auto Express, a opartym na otwartych i niczym nieskrępowanych opiniach kierowców z całego obszaru Wielkiej Brytanii. 

„Zwycięstwo KIA cee’d nad Volkswagenem Golfem to jedno z najważniejszych wydarzeń w historii Driver Power” – powiedział David Johns, redaktor naczelny magazynu Auto Express z okazji ogłoszenia pierwszych ocen Kia cee’d w tej niezależnej ankiecie konsumenckiej. 

Debiutujący w ankiecie Driver Power cee’d od razu „wskoczył” do pierwszej dziesiątki, uzyskując w klasyfikacji generalnej szóste miejsce. Najwyżej notowany w całym segmencie C i rywalizujący bezpośrednio z KIA cee’dem Volkswagen Golf – zajął w klasyfikacji generalnej pozycję dwudziestą drugą. 

„Czołowe miejsce w klasie według Driver Power to najlepszy dowód na radykalną zmianę w kategoriach oceny jakości, niezawodności i ogólnego wizerunku samochodów marki Kia.” – mówił dalej David Johns – „Świadczy o tym także 12 lokata Kia w tegorocznym rankingu producentów, czyli o dwa miejsca wyższa niż w roku ubiegłym.” 

Niezależne, doroczne badanie konsumenckie Driver Power przeprowadzone zostało przez magazyn Auto Express we współpracy z dziennikiem Daily Telegraph i zgromadziło opinie ponad 21.400 kierowców nowozakupionych samochodów osobowych na terenie Zjednoczonego Królestwa. Samochody te oceniane były w kilku kluczowych grupach tematycznych, m.in. pod względem funkcjonalności użytkowania, jakości montażu, niezawodności i kosztów eksploatacji. 

Mówi Paul Philpott, dyrektor naczelny Kia Motors (UK) Ltd – „Świetny debiut! KIA dokonała wiele, a nasze przekonanie co do stylu, jakości i wartości produktu potwierdzają osiągnięte wyniki. Ale nam nie musicie wierzyć; liczy się zdanie klienteli w badaniach Driver Power. Oczywiście, że za VW Golfa można zapłacić więcej, ale czy na pewno warto? Kia cee’d oferuje dynamiczną linię nadwozia, wysoką jakość i ekonomiczny napęd plus siedem lat gwarancji. I to wszystko za dużo mniej.”

Top Ten – Klasyfikacja Generalna wg Driver Power
1. Jaguar XF
2. Skoda Superb
3. Skoda Octavia (nowy model)
4. Land Rover Discovery (nowy model)
5. Lexus RX
6. KIA cee’d
7. Rover 75
8. Mercedes-Benz Klasa E
9. Land Rover Freelander (nowy model)
10. Toyota RAV4 (nowy model) 


Kategoria Compact Family wg Driver Power
1. KIA cee’d
2. Volkswagen Golf (V)
3. Toyota Prius
4. Toyota Corolla
5. FIAT Bravo