Samochody KIA dla automobilklubu ADAC
dodano: 13.03.2009
  • KIA Motors dostarczy 200 samochodów na cele szkoleniowe ADAC w zakresie bezpieczeństwa drogowego
KIA Motors Corporation i ADAC (Allgemeiner Deutscher Automobil-Club) poinformowały o zawarciu porozumienia o współpracy, przewidującego dostawę samochodów marki KIA na potrzeby szkoleniowe zrzeszającego około 16 milionów członków, największego w Europie automobilklubu. Począwszy do 1 kwietnia 2009 KIA Motors staje się dla ADAC „Głównym Partnerem w zakresie szkoleń n/t Bezpieczeństwa Drogowego” oraz wyłącznym dostawcą 200 pojazdów treningowych, które służyć będą instruktorom i uczestnikom specjalistycznych kursów bezpiecznej jazdy. Umowa KIA – ADAC ważna jest wstępnie na rok – lecz już teraz obie strony wyraziły zainteresowanie podjęciem współpracy długofalowej.

„Oczekujemy tej współpracy z wielką satysfakcją. ADAC jest instytucją o wielkim autorytecie, która wyznaje identyczne wartości, jakie leżą u podstaw naszej marki.” – powiedział w trakcie ceremonii podpisania porozumienia Jang-Won Sohn, prezes KIA Motors Deutschland – „Bezpieczeństwo i niezawodność są dla KIA priorytetami najwyższej wagi, co zostało docenione przez włączenie naszych pojazdów do programu kursów bezpiecznej jazdy ADAC. Nie bez znaczenia jest także szansa popularyzacji marki KIA i możliwość przekonania kierowców do przyjemności bezpiecznego użytkowania samochodów naszej produkcji.”

Ulrich Klus Becker, wiceprezes ADAC powiedział: „Jestem bardzo zadowolony, że ADAC znalazł tak solidnego partnera w firmie KIA, która zapewne także i w przyszłości pomagać nam będzie w propagowaniu bezpiecznej jazdy. Ta nowa flota pojazdów dla ADAC daje pewność, iż kursy bezpieczeństwa będą nie tylko satysfakcjonujące merytorycznie ale i na pewno bezpieczne dla wszystkich uczestników.”

Samochody produkowane przez KIA Motors zyskały doskonałą reputację za ‘całościowe’ podejście do problematyki bezpieczeństwa, czego przykładem jest europejski bestseller – KIA cee’d. Już model bazowy tego auta wyposażony jest w sześć poduszek powietrznych, napinacze wstępne oraz ograniczniki napięcia pasów bezpieczeństwa. Samochód KIA cee’d odznacza się znakomitą konstrukcją oraz jakością wykonania, potwierdzoną przez pięciogwiazdkową klasyfikację EuroNCAP która oznacza, iż jest to jeden z najbezpieczniejszych pojazdów w swej klasie. Gama KIA cee’d produkowana jest w słowackim mieście Żylina – gdzie powstają również należące do segmentu kompaktowych SUV i przeznaczone na rynki Europy pojazdy KIA Sportage. Ze względu na wyjątkowo wysokie standardy jakościowe produkcji w Żylinie, wszystkie wytwarzane tam samochody posiadają 7-letnią gwarancję eksploatacyjną firmy KIA.